BBC08 Eliminacje 30-34/34

Dziś 8 (ostatni) dzień eliminacji w konkursie Best Bloggers’ Car 2008 i pięć ekscytujących pojedynków. Koniec głosowania w środę 21 stycznia o godzinie 23:59. Kierując się emocjami wywalcie z gry 10 zbytecznych wozów!

Standardowe słowo wstępne
Jak wiecie, żaden ze mnie fachowiec, więc auta opisałem subiektywnie. Punktujcie mnie w komentarzach – Wasze uwagi pomogą innym w podjęciu właściwej decyzji. Bo tu nie ma żartów – kto przegra, ten odpada. Miłej zabawy!


 

To nie ma sensu. Nie ma sensu skupiać się tylko na zaletach aut. Nie ma też sensu pluć jadem. Od krytykowania mam zmarszczki. Od ciągłego plucia jadem z ust ulewa mi się nawet, gdy nic nie mówię. Głównie, gdy śpię. Apropos – dziś na zakończenie eliminacji – sennik połączony z wróżbami.


Pojedynek # 30

audi-r8 Audi R8 Ci się śni – kolega w pracy cię oszuka i wcześniej przygotowany przez Ciebie raport przedstawi szefowi jako swój własny. Jeśli pracujesz we włoskiej firmie – chroń swoje projekty, bo mogą trafić w niepowołane niemieckie ręce. Pechowa część garderoby – srebrny pasek zamiast wsunięty w szlufki założony przez ramię.

lancia-thesis Lancia Thesis Ci się śni – wygrasz konkurs rzeźbiarski – pośpiesznie ociosany kloc okaże się dziełem wielkiej piękności docenianym przez krytyków, choć społeczeństwo mistrzostwa w Twym dziele się nie dopatrzy. Wspaniały postument wykonany z litego magnezu przez lata stanowić będzie kanon stylu i smaku dla innych oraz wzorzec dla innych artystów. Ulubiona maksyma – „Ludzie gówno wiedzą”.

nissan-gtr Nissan GT-R Ci się śni – nigdy na metro się nie spóźnisz, samolot na piechotę dogonisz i Stiga uczyć jeździć będziesz na północnej pętli gdzieś w Niemczech. Nie obawiaj się – silnych i wysportowanych Niemców ani Włochów. Pechowa liczba – 1001.


Pojedynek # 31

lexus-is Lexus IS Ci się śni – tęsknota Cię zżerać będzie za starymi zegarami wiele cyferblatów w jednym kryjącymi, i ręki swym ciężarem tak bardzo nie obciążającymi. Nie lękaj się – niemieckich sprinterów i dotyku rąk obcych. Ulubiony dzień – ten, w którym masz fryzjera.

honda-s2000 Honda S2000 Ci się śni – zapalenia ucha dostaniesz i katar Cię nie opuści, lecz nawet z soplem pod nosem szyk zadawać będziesz poślizgami chodząc w brezentowej czapce. Unikaj – wszelkiego tłustego jedzenia, gdyż gabaryty Twe ściśle określa dostępna przestrzeń. Ulubiony dzień – słoneczny.

citroen-berlingo Citroen Berlingo Ci się śni – rano wstać musisz, by na giełdzie kwiatowej ukochanej bukiet nabyć. Unikaj – plecaków i walizek o podstawie większej niż dwie europalety. Szczęśliwa liczba – każda zakończona skrótem „kg” lub „m.sześć.”


Pojedynek # 32

lexus-ls Lexus LS Ci się śni – dwie pensje w Media Markt, mimo protestów małżonki, na gadżety puścisz a większość z nich i tak w oryginalnych, zakurzonych pudełkach odnajdziesz za lat kilka nietknięte. Nie gódź się – na prezentację Swych zabawek, bo nieznajomość większości z nich na śmiech i drwiny Cię narazi. Szczęśliwy przedmiot – gniazdko z prądem i silny magnez koło miernika, odczyt zakłócający.

mazda-cx-7 Mazda CX-7 Ci się śni – najładniejszy z grubasów będziesz, bo obłość twa oko cieszyć będzie, a uroda orientalna przewagę wśród podobnych Tobie da. Najlepsza prezencja – z każdej strony z naciskiem na twarz i profil. Unikaj jak ognia – wystawiania wnętrza swego pod osąd i, co najważniejsze, dotyk ludzi Ci nieprzychylnych.

ford-s-max Ford S-Max Ci się śni – rana pod pachą ci powstanie wielka, acz krew z niej nie wypłynie, bo jedynie sztuczna będzie. Nie obawiaj się – Indian, którym pochodzenie rany niczym Cejrowski wytłumaczysz atakiem krokodyla. Wystrzegaj się – porównań z niższymi, bo nie zawsze twa kubatura oznaczać będzie Twą przewagę.


Pojedynek # 33

peugeot-407 Peugeot 407 Ci się śni – górna warga Twa rozrośnie się niebywale nawis tworząc pod nosem, ale ogólne proporcje twarzy pozostaną akceptowalne przez ogół. Unikaj – aut więcej niż 2-drzwiowych. Wystrzegaj się – ognia, ciasnych zakrętów i wysokich krawężników.

mazda-6 Mazda 6 Ci się śni – ubierać sie będziesz ładnie nie tylko wierzchnio, bo i bieliznę markową (choć przez małe żółte rączki szytą) nosić będziesz na co dzień. Staraj się – zawsze być obok krewnego, gdyż w towarzystwie jego błyszczeć będziesz jak cacko. Unikaj – słów na „a”: akordeon, akord, ahonda.

lexus-rx Lexus RX Ci się śni – kryształy mieć będziesz i z wysokości na świat spojrzysz, choć mylić Cię będą ze zwykłym człowiekiem i należnego szacunku Ci nie okażą. Ulubione miejsce – Media Markt, Saturn i Elektro World. Unikaj – ustawiania się w szeregu tobie podobnych, bo śmiech wzbudzisz i na niełaskę gawiedzi się zdasz.


Pojedynek # 34

lancia-delta Lancia Delta Ci się śni – w biżuterię opływać będziesz czym plebejskie pochodzenie swe ukryjesz. Unikaj – niesprawdzonych zakładów fryzjerskich i solariów ze starymi lampami. Polecany pies – jamnik, ale długi.

mazda-3 Mazda 3 Ci się śni – sympatię przyjaciół zyskasz i podziwiać za twą nieszablonowość cię będą. Unikaj – bezpośrednich konfrontacji, z których nie zawsze wyjdziesz wygrany. Szczęśliwa liczba – 6, bo zawsze warto sobie poprzeczkę podnosić.

dodge-nitro Dodge Nitro Ci się śni – dom Twój solidnie bardzo wyglądający okaże się przez korniki jedzony a mebel we wnętrzu, choć o designie nowoczesnym, skrzypieć będą jak meblościanka z Emilki. Amulet – plastikowe kowadło. Unikaj – otwierania się przed obcymi i wnętrza okazywania.


Na tym kończymy eliminacje. Wygłosujcie się do końca, bym mógł pozamykać, poobliczać i jakoś to podsumować. Ćwierćfinał rusza w sobotę. A zatem… bajo, szerokości.


Sprawy organizacyjne:
> Głosujemy do środy (21-01-08) do godziny 23:59
> Szczegóły i aktualne wyniki eliminacji: www.blogomotive.pl/BBC
> To już koniec eliminacji. Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy już w sobotę!


 

4 komentarze

 1. Ostatnimi czasy często śni mi się Czarna Wołga. Porwą mnie, czy tylko gacie mi się porwą?

 2. @Lagunault: Nie ma za co. Dostałem go po znajomości od kolegi, który na co dzień magisterki na zlecenie trzaska.

  @Renek: Cię. Od bielizny jest Ford Puma, Opel Tigra i czasami Audi TT.

 3. #30 Nissan, za nadwozie z aluminiowych odlewów ciśnieniowych (cholera wie jak to się robi, ale mnie przekonuje bardziej niż 480 KM)
  #31 Do Hondy nie mieszczę, Citroen podobno kusi darmowym karnetem na wjazd na giełdę w Broniszach, ale ja punktuję Lexusa. Może dlatego, że laminat udaje tam drewno, a może dlatego, że to jednak ekologiczne. A może dlatego, że to ładny wóz.
  #32 Znowu Lexus. W vanach, suvach i innych takich, niedoścignionym wzorem pozostaje u mnie od lat Tarpan i nic tego nie zmieni.
  #33 Tym razem Mazda 6. W ’86 roku Mazda jako jedyna odpowiedziała na mój pisany łamaną angielszczyzną list i przysłała prospekt modelu 626. Ba, i jeszcze podziękowali za zainteresowanie.
  #34 Sentyment i wszystko jasne

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *