BBC08 Półfinał 58-60/60

Dziś 3 (ostatni) dzień półfinału w konkursie Best Bloggers’ Car 2008 i trzy ekscytujące pojedynki. Koniec głosowania w sobotę 7 lutego o godzinie 23:59. Kierując się emocjami wywalcie z gry 3 zbyteczne wozy!

Standardowe słowo wstępne
Jak wiecie, żaden ze mnie fachowiec, więc auta opisałem subiektywnie. Punktujcie mnie w komentarzach – Wasze uwagi pomogą innym w podjęciu właściwej decyzji. Bo tu nie ma żartów – kto przegra, ten odpada. Miłej zabawy!


 


Skoro dobrnęliśmy już tak daleko to wiemy wszyscy zapewne, że w aucie najważniejsze (poza zawieszeniem, mocą silnika, kolorem nadwozia, średnicą wydechu, naklejką “Tuning” i termometrem marki “Inside-Outside”) jest wnętrze. W półfinale na tym się zatem skupimy. Bo to widzimy, gdy prowadzimy. No, chyba że akurat obok jakiejś lustrzanej szyby stoimy i na swoje odbicie w aucie się lampimy. Ups… poniosło mnie. Sorry za częstochowę…


Pojedynek #58

Jaguar XK

Jaguar XK
Normalnie bym napisał, że takie wnętrze nie przystoi Jaguarowi. Że zerwało z tradycją. Że nie ma w nim ducha angielskiego klubu. Ale w obliczu powyższej fotki, jakiekolwiek moje narzekanie będzie przejawem ślepoty. Spójrzcie na to zdjęcie – jest piękne! Uwielbiam połączenie jasnej skóry z tak barwnym drewnem. W ogóle uwielbiam w autach drewno! Moda na szczotkowane aluminium lub błyszczący karbon jakoś mnie nie bierze. Drewno chciałbym mieć wszędzie – nawet w mega sportowym aucie. Wyobraźcie sobie Nissana GT-R z eleganckim drewnem na konsoli środkowej. Te sęki, błysk i jakość. Mhmmm… A co dopiero w Jaguarze XK! Doskonała designerska robota! Nota bene – sami spójrzcie, jak w porównaniu z powyższą fotką tandetnie wygląda kokpit XK w wersji “czarno-sportowej”

BMW X5

BMW X5
To ciężki dla BMW dzień, bo w każdym pojedynku jakiś bawarczyk występuję. Gdybyśmy skupiali się na aucie tak ogólnie – każdy miałby szansę. Gdy patrzymy tylko na wnętrza – jest już słabiej. Uwielbiam siedzieć w BMW – jest rasowo, wygodnie i z klasą. Ale różnice w designie pomiędzy poszczególnymi modelami są niewielkie. Dziś walczy BMW X5, zwykła piątka i szóstka. Nie wiem, w jaki sposób trzy razy opisać to samo niemalże wnętrze. Zdjęcia nie pomagają – bo ich wnętrza nie są fotogeniczne tak jak powyższe Jaguara XK. Co zatem zrobić? Chyba nic nie napiszę. Niech bronią się same…


Pojedynek #59

Honda Accord

Honda Accord
Same superlatywy! Świetne zegary z gadżeciarskimi wskazówkami, nowoczesne i nietypowe rozplanowanie wnętrza (Accord udowadnia, jak wielki błąd popełniono przy projektowaniu Civica – tu wszystko jest eleganckie i niemalże doskonałe, tam przypomina mariaż koreańskich obłości z klockami Duplo) i naprawdę wysoka jakość. Gdzieniegdzie plastiki mogłyby być lepsze, ale w przypadku tego auta, tak bardzo to nie razi. Wnętrze jest na tyle pogmatwane (pozytywnie) i nietypowe, że drobne niedoróbki umykają. No i siedzie się gangstersko. Wreszcie Accord, którego można pokochać nie tylko za znaczek na masce.

BMW serii 5

BMW serii 5
Jak już napisałem przy w/w BMW X5 – wnętrze typowe, klasowe i doskonale zrobione. Nie sugerujcie się nuda wiejącą z dzisiejszych opisów wnętrz aut BMW – może jest ich za dużo, może ciężko przechodzona właśnie grypa mi przeszkadza, a może są tak praktycznie doskonałe, ze pisanie nic nie da – trzeba usiąść i się zatopić…


Pojedynek #60

BMW serii 6

BMW serii 6
Fuck. Kolejne dziś BMW. Cóż począć… wnętrze j.w.

Renault Laguna

Renault Laguna
Kiedy nowa Laguna nie była jeszcze nigdzie dostępna i tylko w sieci krążyły jej fotki, gdzieś przeczytałem, że albo Renault zatrudniło doskonałego fotografa, albo wnętrze nowej Laguny rzeczywiście jest tak ekskluzywne. Dziś wiemy, że jest. Przynajmniej mnie urzeka. Oczywiście ma wady, jakże by inaczej – np. tandetne zegary, czy zbyt niską linię okien. Ale zalet ma o wiele więcej – świetny design, materiały, kierownica, panel klimy. Moim zdaniem – klasa sama w sobie. Właśnie takie projekty sprawiają, że nadal na coś pięknego mówi się “francuski sznyt”. Brawka!


Sprawy organizacyjne:
> Głosujemy do soboty (07-02-09) do godziny 23:59
> Szczegóły i aktualne wyniki półfinałowe: www.blogomotive.pl/BBC
> Ostatni półfinałowy pojedynek już jutro!
> Znasz zasady walki?


 

6 komentarzy

  1. Na moje oko problem z niedziałającymi sondami został zażegnany. Ha! Taki ze mnie programmers!

    Gdyby jednak coś nie halo, pliz inform mi end lets stej in tacz.

  2. Ja nawidzę. Wręcz pragnę i pożądam. Drewno w aucie uważam za szczyt luksusu. Moim zdaniem pasuje do każdego modelu.

  3. Drewno w Loganie? Chyba tylko na pace? Ewentualnie gustowna okleinka na wszystkich drzwiach-jak niegdyś u amerykanów:)
    To ja się jeszcze zastanowię…

  4. I tak właśnie wnętrza BMW się nie obroniły, z jednym wyjątkiem… Leciutkie ukłucie poczułem przy pojedynku #59. Miłość do Hondy kontra “niemiecka sterylna i uporządkowana kuchnia”. I niestety, jakoś w tej kuchni lepiej mi się siedzi…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *