(m487) Raport o oponach

Skąpiec raport opony

Taka sytuacja, że objąłem patronat medialny nad grudniowym raportem serwisu Skąpiec.pl – raportem dotyczącym opon. I teraz…

I teraz wyjąłem z niego kilka ciekawostek, które przedstawię Wam w stylu typowym dla… ciekawostek. Odpowiedzi na poszczególne pytania są na biało, więc zanim zaznaczycie je myszką, spróbujcie odgadnąć. Miejcie jednak na uwadze, że raport oparty jest o to, co użytkownicy Skąpca wyszukiwali w nim w czasie ostatnich 3 miesięcy, czyli de facto tyczy się zimówek. Start.

Pyt.1: Jaka jest najpopularniejsza szerokość opon wyszukiwana przez ponad 23% internautów?
Odp: 205 mm, to chyba było łatwe.

Pyt.2: Jaki jest najbardziej elitarny rozmiar średnicy felg, posiadany tylko przez 0,18% internautów?
Odp: 12 cali, czyli kaszlaki 126p praktycznie już umarły.

Pyt.3: Która z firm (Bridgestone, Continental, Dębica, Dunlop, Fulda, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli) ma największy udział w wyszukiwaniu wynoszący ponad 38%?
Odp. Pozostałe. Serio, obadajcie to sobie na 11 str. raportu.

Pyt.4: Który spośród 5 modeli aut (do wyboru: Astra, Focus, Ghibli, Golf IV, Passat B5) jest najczęściej wskazywany jako posiadane auto?
Odp: Nie, nie Passat B5, tylko Opel Astra.

Pyt.5: Czy w tym raporcie znalazł się mój “tekst ekspercki”, w którym z manierą fachowca piszę o rzeczach, o których nie mam pojęcia?
Odp: No ba, oczywiście, jest na stronie 35, jako ostatni.

I teraz…

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś poprawnie, to chyba czas odwiedzić lekarza, bo nawyk gromadzenia tak bogatej wiedzy może doprowadzić w niedalekiej przyszłości do eksplozji Twojego mózgu. Poza tym jeździsz samochodem z gaźnikiem, znasz wszystkie okoliczne warsztaty, twoje żółte paznokcie da radę obciąć tylko diaksa a na słowo “ASO” spluwasz tak siarczyście, że aż idą skry.

Jeśli poprawnie odpowiedziałeś tylko na kilka pytań, to spoko, jesteś równy zią, czerstwy luzak i prawdopodobnie poza siedzeniem przed komputerem masz jakieś życie. Samochód masz zwyczajny i wszystkim mówisz, że coś w nim zrobisz, jakieś mody zapodasz, choć prawda jest taka, że nic w nim nie zrobisz, bo masz dwie lewe ręce, ale przynajmniej z zadbanymi paznokciami.

Jeśli poprawnie odpowiedziałeś tylko na jedno, ostatnie pytanie, to wazelinę robi się z Twojego potu, po uprzednim jego rozwodnieniu, gdyż w stanie surowym jest zbyt tłusty. Nie przepuścisz żadnej okazji, by mi się podlizać i zawsze pod każdym tekstem umieszczasz komentarz o treści “100% racji, zgadzam się z autorem”. Jeździsz czymś innym, ale jak kto pyta, to mówisz że E-czterdziestką szóstką. Masz na imię jakoś tam, ale chciałbyś mieć Rafał.

Jeśli nie odpowiedziałeś poprawnie na żadne pytanie, to najprawdopodobniej trafiłeś tu przez pomyłkę – pewnie sprawdzałeś, czy jest jakiś nowy konkurs, żeby zawalczyć o fanty. Konkursu nie było, więc z braku laku pyknąłeś tę ankietkę i efekt jest jaki jest – zero, null, niczjewo.

Jeśli zamiast się zastanawiać nad odpowiedziami od razu zaznaczyłeś wszystko myszką czyniąc je widocznymi, to najprawdopodobniej Ty się w takie głupoty nie bawisz, bo to dla dzieci jest, a w ogóle to masz albo Audi, albo BMW, i jak ktoś na autostradzie jedzie lewym za wolno, to od razu ma w ryło a na pewno długimi po oczach. Syna nazwiesz Janusz a córkę też Janusz.

Skąpiec raport opony

No dobra, cośmy sobie poharcowali to nasze, teraz zapraszam do pobrania raportu (PDF, 7MB), bo znajdujący się tam mój “tekst ekspercki” sam się nie przeczyta!

POBIERZ RAPORT

21 komentarzy

 1. Cholera, nie lapie sie do zadnej grupy, probowalem, ale nie odpowiedzialem na zadne pytanie poprawnie. A nie biore udzialu w konkursach. Pewnie dlatego jestem w grupie tych upierdliwych czytelnikow co szukaja literowek w Twoich tekstach i natychmiast Ci je wytykaja!

  Swoja droga – kiedy zamierzaja zwolnic kogos odpowiedzialnego za opublikowanie tego raportu tak okrutnie nieprzydatnymi poradami? ;) Bo w sumie moze sie zwolnic calkiem fajna posada :)

 2. Odpowiedź na pytanie 4 mnie zaskoczyła, ale przyczyny są proste – B5 są niezawodne, to się nie psują, opony też nie, a Ople się bardziej psują, to i opony wcześniej padają :D.

 3. Nie odpowiedziałem poprawnie na żadne pytanie, czyli ni chu chu nie znam się na samochodach. Mam doskonałe kwalifikacje, żeby prowadzić o nich bloga!

  Gdzie konkurs kurfa? Jakikolwiek, żeby wygrać cokolwiek, byle co.

 4. Szkoda że nie wzięli Spalacza jako pattona medialnego tej akcji, bo facet rzeczywiście ma wiedzę na temat opon i zużył już nie jeden komplet, a tak to tylko kolejny raport z paplanina zamiast konkretnych odpowiedzi.

 5. Z moją wiedzą jest ok, zaliczyłbym na 3, bo na 3 z 5. pytań znałem odpowiedź (szerokość, te najmniejsze oponki, Astra).

  W aucie dużo robię sam, choć zwykle coś urwę/ zepsuję/ zgubię/ niedokręcę.

  Jestę mechanikę, a Ty ekspertę Blogo! Gratulacje :)

 6. Która z firm (Bridgestone, Continental, Dębica, Dunlop, Fulda, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli)

  Tak zwany pozorny wybór – wolisz banany, czy ciastka? :D
  Coś w tym stylu;) Ale jestem w szoku, że ludzie szukają tescowych i biedronkowych…

 7. Całkiem bez wazeliny, ale… tylko na ostatnie pytanie odpowiedziałem poprawnie haha ;d. Szerokość opon i Astra mnie zaskoczyły.

 8. kiedyś zadzwonił do mnie gość, który spytał, czy opony na aucie są fabryczne. Kiedy spytałem co ma na myśli, odpowiedział, że takie jak mu w fabryce założyli. Ja z kolei, nie tracąc zimnej krwi spytałem, jak sobie wyobraża przejechanie 110kkm na jednym komplecie opon. Kiedy odpowiedział, że On to 130kkm zrobił, zdębiałem. Teraz już wiem, że miał B5.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *