USB14 | Półfinał (2/2) | Pojedynki 40-42/43 | Zakończony

Ulubiony Samochód Blogosfery

Kurdelek serdelek, dzisiejsze pojedynki to jakiś koszmar. Klątwa. Coś tak strasznego nie wydarzyło się na tym blogu jeszcze nigdy!!!1

A dlatego, że… nie znalazłem w sieci żadnego suchara wartego publikacji.
:-(

Półfinał | Pojedynek #40

Ulubiony Samochód Blogosfery

BMW serii 3 vs. Maserati Ghibli
Co byście tam sobie pod nosem nie smęcili (założę się, że brzmi to mniej więcej tak: “Sprzedał się!”), to seria 3 jest autem wyjątkowym. Okej, nie ma już tej twardości i bezpośredniości co poprzednik (który był prawie taki sam jak najmojsza, tylko ładniejszy). Ale pal licho – wszyscy dorastamy i pomyślcie sobie, że ta trójka dorasta razem z Wami. Czyż to nie jest urocze?
Natomiast Ghibli… coraz bardziej mi się podoba. Nawet niedawno widziałem jedno na mieście i zrobiłem to, co robię zawsze (nawet srogą zimą, nawet podczas mega ulewy) jak widzę Maserati – otworzyłem okno, by posłuchać. Nie zawiodłem się. Ma konkretny i rasowy wygar. Krew z krwi.


Półfinał | Pojedynek #41

Ulubiony Samochód Blogosfery

Mercedes klasy S vs. Nissan GT-R
To trochę tak, jakby porównywać braci Mroczków. Wydaje mi się, że w kwestii liczby procesorów, silniczków elektrycznych, zaawansowanej technologii w silniku, skrzyni biegów i zawieszeniu… absurdalności komputerów pokładowych i opcji ustawień… wydaje mi się, że te dwa auta są po prostu identyczne.
Coś mi mówi, że gdyby podpiąć się laptopem po kabelku do złącza OBDII i pomajstrować w ustawieniach GT-Ra, to jeździłby tak samo dostojnie jak Merc. A gdyby z kolei pomajstrować w ustawieniach S-klasy, to zapierdzielałaby po zakrętach nie gorzej niż Nissan. No nie da się pomiędzy nimi wybierać.


Półfinał | Pojedynek #42

Ulubiony Samochód Blogosfery

Alfa Romeo 4C vs. Porsche Cayman
Przepraszam bardzo, ale ja wychodzę. Do tej pory Cayman był w moim mniemaniu nie tylko najlepszym Porsche ever, ale także najlepszym autem na świecie. Do momentu, w którym nie rozlosował się z 4C. Pewnie i tak wziąłbym Caymana, ale… a może jednak bym go nie wziął?

Ja wiem, że to głupie – ot garstka przegrywów bawi się w jakieś głosowania, klika i się jara, ma wewnętrzne rozterki – jak to się ma do prawdziwego życia, które wiedzie Kasia Tusk czy Ania Mucha? No śmieszni w tej swojej zajawce jesteśmy. I ja mam tego świadomość. Ale nic nie poradzę, że akurat oddanie głosu w tym pojedynku w jak najbardziej rzeczywisty i realny sposób mnie po prostu boli. Taki ból typu mouse-over. Najeżdżam myszką nad Alfę i coś mnie w środku zaczyna kłuć. Zjeżdżam niżej nad Porsche i jakby mi ktoś kamień jakiś w przewód moczowy włożył…

Sorry, ale nic Wam nie doradzę, musicie sami to ogarnąć. Ja wiem, że ciężko tak nagle mieć własne zdanie, gdy przez 7 poprzednich edycji Wam mówiłem, na co i dlaczego głosować, ale cóż począć – zepnijcie poślady i klikajcie samodzielnie. Kiedyś w końcu każde pisklę musi z gniazda wyfrunąć.


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

⇒ Głosowanie trwa do SOBOTY (28/02/2015) do godz. 23:59
⇒ Harmonogram wszystkich pojedynków USB 2014 jest tutaj.

21 komentarzy

 1. Blogo ostatni pojedynek.. Nie no błagam Cię to jak wybór między prawą i lewą ręką, jak między Rybą i Margolcią.. :P

 2. Maserati, Merc i Alfa. :)

  Porsche i bmw są jednak zbyt zwykłe przy swoich konkurentach, a gtr dla mnie się okropnie zestarzał. :v

 3. Zawsze sytuacja (jak w przypadku ostatniego pojedynku) rozwiązuje się najlepiej jak okaże się że po wyborze wybraliście aktualnie przegrywającego. Bo z jednej strony zagłosowaliście na jednego z dwójki pomagając mu, a z drugiej, tak dla spokojnego sumienia jednak wygrywa ten drugi, nie jest poszkodowany, jest taki wewnętrzny kompromis i jakoś da się z tym żyć, o ile pisze na tyle jasno co Blogo o co w moim pogmatwanym rozumowaniu chodzi ;)

 4. Miałem ostatnio sposobnośc zobaczyć GTR, jak obok mnie ruszal spod świateł…
  JEZUSIENAZARENSKIMATKOPRZENAJSWIETSZAQRWAMAĆ…Tak powiem.

  Od dziś ciułam do skarbonki.

 5. gdzie są szwagry głosujące na trójkę, eske i porszawke? łączmy się, bo wszystkie wypadną :(

 6. Akurat w/w niemcuf uwielbiam, ale nie moglbym spojrzec w lustro gdybym nie zaglosowal na ich przeciwnikow. Bo mimo wszystko musze przyznac, ze Ghibli, GTR i 4C to auta z charakterem, ktore sie kocha albo nienawidzi. Auta, w ktorych nie chodzilo o kompromis, ale oto zeby podczas ich wyboru w glowie zachodzilo mnostwo watpliwosci.

 7. Aha, to Lexus jest taką lepszą Toyotą nie był w ogóle w USB, a przebudowany Chrysler 300C wchodzi do finału? Nie mam pytań :D

 8. zenoon, weź se jaj nie rób, od bidy trójkę zrozumiem, ale kto będzie po Sce płakał???

  Dawno mi się tak łatwo nie głosowało :-)

 9. Dziwne te zestawienia ogólnych typoszeregów z topowymi modelami. M3 i S63(może nawet coupe!) powinny zostać wystawione, jak szaleć to szaleć.
  Alfa…taa jasne.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *