#477 Ale faza, ja pierdykam!

ALE FAZA

Pamiętacie wokół czego od niedawna wszystko się w moim motoryzacyjnym życiu kręci? Wokół słowa KOHERENCJA. No to sprawdźcie, do jakich absurdów w tym temacie doszło.

Otóż nie dalej jaki kiedyś tam kupiłem sobie na allegro nowy mieszek na skrzynię i nowy pokrowczyk na ręczny.

ALE FAZA

Tak naprawdę potrzebowałem tylko nowego mieszka, bo oryginał mi się nieładnie poprzecierał. A że skórka na rękaw była w zestawie, to nie pogardziłem. W sumie 45 zł to nie jest jakiś majątek. Oczywiście za rzemiosło, bo nie przyszło mi do głowy o coś takiego pytać w ASO, bo tam mają pewnie tylko czarne, szare lub beżowe, a ja chciałem koherentne.

Nim nadeszła tytułowa faza, były problemy, i to spore. Otóż okazało się, że ten rzemieślniczy mieszek na wajchę ręcznego to pasuje, ale chyba w równoległym wszechświecie. Bo oryginał jest na dole niejako przyspawany, przylutowany… ma wklejoną specjalną plastikową ramkę, bez której nie da się go solidnie zamocować. Zobaczcie sami poniżej, gdzie (MIAŁ) to ów mieszek, a (EMUM) to ta wspawana w niego plastikowa ramka.

ALE FAZA

Podczas gdy to co dostałem, było zwykłą skórzaną szmatą (ÓWIO) tylko pobieżnie kształtem przypominającą oryginał (NEDO).

ALE FAZA

Więc montaż olałem, bo to nie miało sensu – bym się napocił a i tak by po kilku dniach wylazło. Skupiłem się na mieszku od dźwigni zmiany biegów. I już na samym początku chciałem wszystko rzucić w cholerę, bo nijak nie umiałem zdjąć oryginalnej gały (TES).

ALE FAZA

Jak już nią solidnie pokręciłem prawie lewarek wyrywając (że o jęczących z bólu synchronizatorach nie wspomnę), to się okazało, że ona ot tak schodzi do góry, wystarczy pociągnąć, bo jest na wcisk nałożona na rowek (TÓWCL).

ALE FAZA

Ale nim pójdziemy dalej, to warto jeszcze chwilę popastwić się nad zakupionym rzemiosłem. Otóż oryginalny mieszek (IOGT) jest bardzo elegancko “doszyty” (TWIN) do lewarka (GOIL), a potem gustownie wywinięty

ALE FAZA

podczas gdy ta zakupiona samoróbka (AGUN) wykończona jest… jak to napisać, by nie użyć słowa na “k” ale nie “krowa”… no wykończona jest niedbale.

ALE FAZA

Pewnie jakiś szelma i urwis miał akurat zmianę w szwalni. W skrócie to jest tak, że miejscami szwy się rozchodzą (ĘCOU), a wystające nitki (PÉAL) do chyba hołd ku czci Latającego Potwora Spaghetti. Ale chwileczkę, co tam się w tle, w tej nieostrości (EODM) czai?!

ALE FAZA

Niech no ja się przyjrzę.

ALE FAZA

O kurdelek serdelek, ale wspaniała niespodzianka od jednego z poprzednich właścicieli!

ALE FAZA

Wyrwę chyba jeszcze te gąbki (ÓWIŁ) z okolic ręcznego. Pewnie nic już tam nie będzie, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

ALE FAZA

Niech mnie dunder świśnie, a czymże to (EMBO) jest, do licha?!

ALE FAZA

Coś mi mówi, że to tuningowanie trochę się przeciągnie.

ALE FAZA

Bez wątpienia trochę się przeciągnie.
Przepraszam Was na chwilę, zaraz wracam.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TUK-TUK-TUK-TUK
Ach, idealna kreseczka, pięknie!
SMARK SMARK
ARGHHHH… ołjes!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Kogo witam, kogo goszczę? Nie, nie tak to szło…
Witam wszystkich internautów oraz użytkowników jjutjuba, oraz wszystkich wchodzących ma moją stronę internetową wu wu wu wrozbita myślnik maciej peel. Ja zajmuję się kartami tarota, runami, numerologią a także montażem rzemieślniczych mieszków na lewarki zmiany biegów starych modeli BMW. Dziś mamy na warsztacie 17-letnie E46, któremu przetarła się moszna… hehehe… mieszek, przepraszam.

Zacznijmy od tego, że ten zakupiony wyrób elegancko pasuje do mojej koszuli Pier Kardę. Ale dość o mnie, przymierzajmy. To proste, nie wymaga wiedzy tajemnej – wystarczy, że na sterczący badyl (NIEC) nałożycie mosznę… hehehe… przepraszam, oczywiście, że mieszek (HCIA) i na koniec, dla lepszego oglądu, zatkniecie wszystko gałą (ŁOMI). O tak:

ALE FAZA

Hehehe, no prawie tak, raczej gała odwrotnie. Ale o szczegóły będziemy się martwić później. Tymczasem przepraszam Was na chwilę, zaraz wracam.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TUK-TUK-TUK
Ależ kreseczka!
SMARK SMARK
Ołjes!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Widzę, że jest z nami prawie cała rodzina Radia Maryja, brawo. O, są też Podwórkowe Kółka Różańcowe, jedno z Warki, drugie aż z Łap-Kołpak. Witajcie i Bóg zapłać. I pamiętajcie, by po łatwym wmontowaniu mieszka (SIEP) w obudowę (OTEA), której jeszcze na miejscu nie umieściliście, nie wciskać gały (UTAP) na badyl (ÓŁM), bo i tak ją potem będziecie musieli zdejmować.

ALE FAZA

Oraz ja się pytam, ja się Was wszystkich tu zgromadzonych pytam, jak to możliwe, bym siedząc na fotelu kierowcy – na co wskazuje położenie moich ud (IAST) – mógł tak lewą rękę ułożyć (ADYM), jak ułożyłem? Nie macie na to odpowiedzi, bo nie na wszystko musi być odpowiedź. Niektóre rzeczy, tajemnica ich powstania, męka ich narodzinom towarzysząca, jest poza horyzontem naszego pojmowania. Albowiem błogosławieni będą Ci, którzy… ej, to chyba nie jest moja ręka! Przepraszam na chwilę, zaraz wracam.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TUK-TUK-TUK
SMARK SMARK
Ołjes!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Dzień dobry. Jeden z dziesięciu. Nie muszę tego mówić stałym widzom, ale przygodnym szybko objaśnię, że dziś montujemy nowy rzemieślniczy mieszek lewarka skrzyni biegów w BMW E46 z 1998 roku. Panie Januszu, spostrzegawczość. Czy widoczny na poniższym zdjęciu mieszek (AĆIT), został zamontowany prawidłowo?

ALE FAZA

Tak, prawidłowo.
BEEEEEEEEEE.
Niestety, taki montaż nie jest prawidłowy. Panie Zbigniewie, mechanika. Czy pokazany na poniższym zdjęciu element gąbczasty (ERAZ) powinien, po poprawnym zakończeniu montażu mieszka (ŻAŁ), pozostać monterowi w ręku?

ALE FAZA

Nie, nie powinien.
PIIIIIIIIII.
I to jest dobra odpowiedź, kończąca ten etap naszej rozgrywki. Widzimy się po krótkiej przerwie.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

TUK-TUK
SMARK
Jes!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Szczęść Boże. To był trudny dzień dla Polski i trudny dla nas, ciemiężonych obywateli. Na szczęście widać już na końcu tego długiego tunelu, tunelu rozumianego jako nasza partiotyczna droga do normalności, droga do wyzwolenia się spod panowania niemiecko-rosyjskiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, widać tam na końcu coś jasnego, przywołującego nas ku sobie… widać coś, co wyratuje nas z opresji niewolniczej codzienności… jest to coś niewinnego, dziewiczego rzec można, wręcz niepokalanie białego (UJĘ)…

ALE FAZA

Ależ ten pył pod nosem współgra z felunkiem i tym białym paskiem na mieszku!
Ka do O do Ha, koherencja ziom, aha!

Szkoda palców, więc kończę, póki jeszcze ogarniam, co jest klawiaturą a co nią nie jest, tylko na przykład działającą piłą tarczową, na którą niektórzy mówią cyrkularka a inni krajzega, a którą to przed chwilą włączyłem zupełnie nie wiem po co. Ale faza, ja pierdykam!

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

PS. A dla 7 bystrzaków, którzy jako pierwsi wpiszą w komentarzu tajne hasło ukryte w tym wpisie, nie przewidziałem żadnych nagród, bo nie mam głowy do takich rzeczy, gdy z trzech palców krew mi leci.

25 komentarzy

 1. Hasło:

  Miałem umówione do testów Clio GT, Twingo i Lagunę Coupe Ale odmówiłem bo nie chciało mi się po te auta pół miasta dymać i teraz żałuję.

  co wygrałem?

 2. A to kiedyś była zwykła, seryjna, fajna, E46-ka… ;) Serio znalazłeś koks w becie, bo na mleko modyfikowane mi to nie wygląda?

 3. Miałem umówione do testów Clio GT, Twingo i Lagunę Coupe Ale odmówiłem bo nie chciało mi się po te auta pół miasta dymać i teraz żałuję.
  Zanim przeczytałem tekst, to musiałem przewinąć do końca i przeczytać ;)

 4. O nie, nie… pomyłeczka, przedawkowanko…
  Jeszcze raz, uwaga! Wklejam hasło:
  “Miałem umówione do testów Clio GT Twingo i Lagunę Coupe ale odmówiłem bo nie chciało mi sie po te auta pół miasta dymaći taraz żałuję.”

 5. Zgłosiłeś to na policję? Chociaż z Twoim poczuciem humoru to mogła być prowokacja.
  Hasło Miałem umówione do testów clio Gt Twingo i Lagune Coupe ale odmówiłem bo nie chciało mi się po te auta pół miasta dymać i teraz żałuję.

 6. Miałem umówione do testów Clio GT Twingo i Lagunę Coupe ale odmówiłem bo nie chciało mi sie po te auta pół miasta dymać i taraz żałuję.
  Nie bałeś się, że ta mąka ziemniaczana będzie przeterminowana?

 7. Miałem umówione do testów Clio GT Twingo i Lagunę Coupe ale odmówiłem bo nie chciało mi sie po te auta pół miasta dymać i taraz żałuję. Halt! Polizei! Der Mann in der Bayerischen motorwagen hast Koks ;D

 8. Miałem umówione do testów Clio GT, Twingo i Lagunę Coupe, ale odmówiłem bo nie chciało mi sie po te auta pół miasta dymać i teraz żałuję.

  Może w nagrodę powiadomienia o komentarzach?

  Wpis na miarę Kapitana Ameryki, po staremu :)

 9. Czekam na fotki dalszych modyfikacji, diody w klamkach, sportowe dywaniki, neony, białe pasy bezpieczeństwa, może lambo doorsy. Oczywiście wszystko z allegro.

 10. MIAŁEMUMÓWIONEDOTEST
  ÓWCLIOGTTWINGOILAGUNĘ
  COUPEALEODMÓWIŁEMBON
  IECHCIAŁOMISIĘPOTEAU
  TAPÓLMIASTADYMAĆITER
  AZŻAŁUJĘ, z adnotacją, że czwarte E to stojące na łbie Ę. Jak można wydymać pół miasta to ja się zastanawiam. Autobus arabów jest już trudny do wyobrażenia. Grube te działy.

 11. Hmm… Za wieś tuning chciało Cię pół miasta wydymać i na odkupienie win kazali Ci Laguną II jeździć? Nie dziwota, że zwariowałeś od takich wrażeń!

 12. Ringi zdzierżyłem
  Białe felgi już mnie wybiły z rytmu
  Teraz przegiałeś totalnie.

  Kiedy zakładasz ledy na tył i spojler z laminatu?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *