#507 Dajcie mi tu filozofów!

Jest taki suchar, jak to w USA wchodzi do szkoły amerykański uczeń i mówi: „O, boisko do kosza, natryski, super sala do biologii, wypasiona stołówka itp.” A w Polsce do szkoły wchodzi polski uczeń i mówi: „Ej, pacz jaka akcja, w kiblu jest mydło!”

– – – – – – –

To uważajcie teraz – właśnie w podstawówce Margolci skończył się remont. Jest naprawdę dobrze, nawet ja, wieczny narzekacz, nie mam prawie uwag. Ale niejako dzięki temu remontowi dowiedziałem się, jak było wcześniej.

– Tata, wiesz jak teraz jest ekstra! – krzyknęła młoda jak tylko wróciła ze szkoły.
– E?
– Bo kiedyś było tak, że było jedno takie pudło na ścianie z wielką rolką, i najpierw się brało papier, a potem wchodziło do kabiny.
– A jak wzięłaś za mało?
– To się wychodziło po więcej.
– W trakcie?
– Ja nie, ale niektórzy latali po kiblu z galotami na kostkach.
– A teraz?
– Teraz w każdej kabinie na ścianie wisi papier! Wiesz jakie to jest superanckie!

– – – – – – –

Ale nadal na 7 umywalek jest tylko 1 dozownik mydła powieszony totalnie w rogu, więc założę się, że 80% dzieciaków nie korzysta, bo za daleko, bo się nie można na przerwie dopchać, bo coś tam.

– – – – – – –

To jest przykład na to, że w każdej instytucji, firmie, urzędzie powinien być zatrudniony ktoś w randze niezależnego eksperta podlegającego… nie wiem… tylko prezydentowi… którego zadaniem byłoby dbanie o takie drobne, tanie, pozornie nieistotne szczegóły, dzięki którym wszystko będzie zdroworozsądkowe i przyjazne.

W szkole dokupiłby za 500 zł dozowniki do mydła, by było ich tyle samo ile umywalek. Wprowadziłby 2-godzinne lekcje WF, z czego druga godzina przeznaczona byłaby na wzięcie natrysku (bo teraz dzieciaki potrafią mieć WF na pierwszej lekcji, a potem przez kolejne 7 siedzą i się kleją). Takie tam.

W telekomach zwołałby do jednej sali ludzi odpowiedzialnych za konstruowanie ofert i strzelałby w płat czołowy tym, którzy nie potrafią w kilku prostych zdaniach logicznie opowiedzieć o tych wszystkich pakietach, niełączących się promocjach i ofertach tylko dla nowych abonentów. Takie tam.

W kancelariach prawnych zakazałby jeżdżenia nowymi Audi, noszenia białych koszul i chodzenia do fryzjera+barbera dopóki te bubki nie przetłumaczą bełkotu swoich porad, ekspertyz i pism sądowych na język ludzki. Takie tam.

W motoryzacji wyjebałby w kosmos te guziki AF/PTY/TA w radiach, co to nikt nie wie, po co są. Zakazałby montowania ważnych włączników różnych systemów po lewej stronie kierownicy na wysokości kolana. Zmusiłby inżynierów do stworzenia ładnej, nierzucającej się w oczy wycieraczki tylnej szyby dla sedanów. Takie tam.

– – – – – – –

Czasami sobie myślę, że powinni nami rządzić oderwani lekko od rzeczywistości filozofowie. Bo dziś ta profesja nie ma żadnego sensu istnienia. Ale mogłaby mieć. Bo filozof jest dobry z logiki. Bo jego oderwanie od świata sprawia, że ma w dupie dobra doczesne. Wyobrażacie sobie taki rząd stworzony z ludzi logicznych, inteligentnych i niemożliwych do skorumpowania? Ja sobie wyobrażam. I jest mi smutno, że na coś takiego nie ma szans. Bo homo sapiens ma w sobie geny drapieżcy. Gdybyśmy ewoluowali… nie wiem… od sarny, gołębia, sardynki… nie byłoby w nas tej chęci nachapania się, tego braku empatii, tego dążenia do efektywności kosztem zdrowego rozsądku.

– – – – – – –

Ech, naszło mnie na smutne przemyślenia, bo… dziś jest DZIESIĄTA rocznica założenia mojego bloga. Bloga, który dziś dość mocno zardzewiał i stoi gdzieś na parkingu w rogu pod płotem na flakach i bez prądu w akumulatorze… bo cała moja para idzie w filmiki… ale póki za domenę i hosting płacę, póty nadzieja, że go jeszcze uruchomię, ponaprawiam i jakoś odpimpuję. Na pewno nie dziś i nie jutro. Ale kiedyś… być może…

30 komentarzy

  1. Nie robię w drewnie, nie maluję obrazów, nie sklejam modeli samolotów, nie gram w gry. Ten blog to moje hobby, coś co daje mi zajęcie po pracy. Coś co sprawia, że mam z tyłu głowy o czym myśleć. Zawsze był bardziej dla mnie. Nigdy nie poszedłem w populizm, nigdy nie spełniałem oczekiwań. Robiłem to, co sprawiało mi frajdę.

   Jurek, szanuję takie opinie, ale w niczym mi nie pomagają. Bo od zawsze ten blog to było hobby zaspokajające moje wewn. potrzeby: ekshibicjonizmu, upuszczania kreatywności i zajmowania dyńki czymś innym niż rodzina i praca. I teraz po prostu przyjemniej lepi mi się filmy niż dzierga teksty. Dla mnie w zasadzie nic się nie zmieniło – nadal mam to swoje głupawe, dziecinne hobby – tylko środki wyrazu są inne.

   1. Jakie to zajebiście zajebiste, że jeszcze są ludzie, którzy w taki sposób podchodzą do samego siebie! Gratulacje!

   2. A mnie filmy oglada sie nawet lepiej. Teksty pisane sa fajne ale to spontaniczne (mam taka nadzieje) komentarze w filmach to jest to!

    Gratlulejszyn szwagier!

 1. Piękna rocznica! Ważne, że cały czas coś jest. Póki są filmiki nie ma powodów do narzekań a wręcz przeciwnie!

 2. Normalnie nie wierzę! W końcu trochę tekstu się pojawiło na blogu! I ile znajomych nicków pojawiło się w komentarzach :D

 3. Autorze, trochę to smutne te Twoje milczenie, ale i filmiki.

  Sam jestem megapasjonatem, parę lat od Ciebie młodszym i nie wyobrażam sobie, bym za te 5 lat miał mieć tak bardzo na motoryzację wy…ne, żeby mi się nie chciało samochodu do testów na kilka dni wziąć.

  Też nie mam na nic czasu, pod koniec roku chcę kupić mx5 (jestem od Ciebie raczej sporo niższy), pracuję 200 m od salonu mazdy, i od roku tylko raz byłem z synem się przymierzyć do NC i ND.

  Z drugiej strony nie mam czasu – bo zarabiam na tę mazdę. Jak zarobię liczę, że będę miał frajdę z każdej jazdy każdego dnia. Jak mam frajdę z mocnego silnika w moim dziś codziennym, rodzinnym samochodzie.

  Taka dygresja mnie naszła.

  Sam bym bloga założył, tylko kto by to czytał. A swój czas lepiej dobrze wykorzystać, bo nie będzie się go miało więcej.

  Pozdrowienia i dzięki za ostatnie 10 lat. Choć znam tę stronę od maks 2 i tyle czytam i oglądam :-)

  1. „Sam jestem megapasjonatem, parę lat od Ciebie młodszym i nie wyobrażam sobie, bym za te 5 lat miał mieć tak bardzo na motoryzację wy…ne, żeby mi się nie chciało samochodu do testów na kilka dni wziąć.”

   Pożyjesz, zobaczysz. To nie jest wyjebanie na motoryzację, to jest po prostu… bo wbrew pozorom auta wcale nie różnią się aż tak od siebie. Nie ma żadnego WOW jak w nie wsiadasz. Ot, inna pozycja za kierownicą, inna skrzynia biegów i inny ekran od radia i navi. I jedyne, co fajnego można z tymi testówkami robić, to jeździć w fajne miejsca (wszak masz 1 bak za darmo do wypalenia). Ale ile jest fajnych miejsc niedaleko Wwy? I czy masz na to czas? Czy zawsze ci się chce jechać gdzieś bez sensu tylko dlatego, że ktoś łaskawie dał ci jakiegoś forda na kilka dni? Nie każdy weekend można sobie wyjąć na pielęgnowanie hobby.

   Wyobraź sobie, że co tydzień masz inny smartfon. Pierwsze 3 cię jeszcze bawią, ale potem każdy następny jest taki sam – każdy na androidzie, tylko nakładki się różnią. Takie same są dziś wszystkie auta. Największe równice widać w projekcie wnętrza i wygodzie foteli. Ale weź teraz powiedz o tym coś fajnego. Napisz coś odkrywczego. Noł fakin łej.

 4. Gdyby zajawki filmików były na blogu to by żył sobie. Komentować tez mi się na YT nie widzi bo rozpisywać się nie nada, trzeba się logować itp. Zresztą najlepsze dyskusje były na blogu. Pewnie przez to że większość siedziało przed dużym monitorem i pisanie jest wygodniejsze. Kolejnych lat w działalności blogowo filmikowej życzę.

 5. Dzięki. Taki tam jubileusz jest fajny, choć ja znam bloga od lat może dwóch. Jest taka wartość dodana tego bloga, w sumie chciałem to kiedyś napisać na fb, że daje mi, Twojemu rówieśnikowi, poczucie nie bycia samotnym kpiarzem z otaczającej rzeczywistości. Bo tak go odbieram, niezależnie, czytając czy oglądając. Na jazdy testowe nowymi autami mam wylane. Starymi się jaram. Ale ileż można się spuszczać na „kiedyś były lepsze auta?” Za to zajebiście fajnie pooglądać o pierdzeniu wydechu albo f-f-f-f z blow-offa.

 6. Spoko, cały czas Szwagry czychają na nowe wpisy. Jak wypiaskujesz blogasa i położysz nowy lakier będziemy świętować razem.

  Filmy są spoko eksperymentem, widać w nich że się jarasz kręceniem i bardziej spontaniczną formą. Dobrze się Ciebie słucha face-to-face, a YT to teraz takie okienko w taką formę komunikacji. Najważniejsze, że masz ochotę tworzyć, niezależnie od formy. Trzeba próbować wszystkiego :)

 7. Blogo, to co robisz jest bardzo pozytywne i dorobiłeś się masy lojalnych szwagrów więc gratulacje są na miejscu! Myślę że po prostu musisz znaleźć nową formę dla tego bloga, żeby Cię znów jarał. Ostatni Vlog o Lancii był zajedwabisty, więc może coś w tym kierunku?

 8. Wlasnie. Nie da sie wrzucac filmikow na bloga na strone glowna? Komentarze by byly ruch by byl itp. Na yt to taki troche bajzel…..

  1. Istnieje taka możliwość. Można to zrobić poprzez przerobienie szablonu. Jednak będzie to ręczne zamieszczanie filmu bez prostej możliwości podmiany. Niestety nie opatentowali filmów jako obrazek poglądowy. Jeśli komuś zależy na „ruchu” to najlepiej zastosować gif.

 9. Cholera,
  to ile to już lat koszulka blogomotivowa może wisieć w szafie?
  Za dużą kupiłem, metki nawet nie zerwałem, zawsze miałem zrobić taakie bary, żeby ją wypełnić…
  :D

 10. Nie daj się nostalgii! Propsy za te 10 lat, świetne wpisy, fajne pomysły, różne zawaliste akcje które robiłeś. Całe pokolenie Szwagrów się tu wychowało :) życie idzie naprzód, normalna sprawa, że dziś już flaki i rozładowany aku, ale co z tego? Dzięki i pozdro Blogo!

 11. Rząd „stworzony z ludzi logicznych, inteligentnych i niemożliwych do skorumpowania” byłby rządem dyktatorskim, a przynajmniej rządem zamkniętej, niedostępnej dla zwykłych ludzi kasty. :)

 12. Ciekawa refleksja. Widać jak zaniżone standardy mamy w Polsce przez to całe złe gospodarowanie i brak pomyślunku ‚tych wyżej’.
  Życzę inspiracji i sił do prowadzenia bloga dalej!

 13. Świetny wpis! Uśmiałem się nieźle miejscami, zwłaszcza w kwestii zbędnych przycisków na radiu i prawników w audi :D
  Czekam na dalsze wpisy. Pozdrawiam :)

 14. Czytam, czytam i tylko większy banan na pysku. Dobry wpis, prawdziwy i mega ubrany w słowa. Prawdą jest, że w szkołach czy jakichkolwiek innych instytucjach nie ma osoby logicznie myślącej o innych ludziach, o użytkownikach. Łazienka nauczyciela jest wyposażona we wszystko, a ucznia w nic.

 15. Bardzo ciekawa stronka. Podoba mi się tematyka tego bloga. Jestem pod wrażeniem. Będę tutaj częściej zaglądać i komentować. Pozdrawiam.

 16. This is Boeing’s contribution to providing an ‚innovative,
  secure and flexible mobile solution,’ according to a Boeing spokesperson. Some of these applications
  you can get as spy on mobile SMS free applications.
  Do you suspect that your employee is performing something mistaken with
  your enterprise.

 17. With this Blackberry spy software you will not be left in the dark.

  You can use a free of charge telephone tracker app but
  they are really effortless to detect and do not do close
  to as very much as this app does. The top element may be the mobile spy
  software program performs on all phones which includes
  i – Phone, android, and blackberry.

 18. If you are purchasing a new phone for yourself, your teen,
  or your significant other, seek out a GPS-enabled model. For example,
  you maybe the boss of a company and suspect your employee is abusing his or her phone privileges.
  The one drawback to this though, is that often people
  who text each other a lot develop their own shorthand that only the two of them
  understand.

 19. There are voice activated recorders, little cameras, and even GPS devices out there.
  For example, you maybe the boss of a company and suspect your
  employee is abusing his or her phone privileges.
  So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out on errands than the GPS feature will actually come in handy when monitoring them.

 20. Hi there i am kavin, its my first time to commenting anyplace,
  when i read this paragraph i thought i could also create
  comment due to this brilliant paragraph.

 21. With this Blackberry spy software you will not be left in the dark.
  You can use a free of charge telephone tracker app but they are really effortless to
  detect and do not do close to as very much as this app
  does. So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out on errands than the GPS feature will actually come in handy when monitoring them.

 22. Co do tego suchara, to można popatrzeć i z drugiej strony. A mianowicie ten amerykański uczeń wcale nie powiedziałby, że to jest ekstra, bo te natryski i boisko do kosza, to norma. To jest tak ewidentne w szkole, jak nauczyciele i ławki.

 23. I ⅼike the vaⅼuаble info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
  I am quite sure I will leаrn a lot of new stuvf right here!

  Gօod luck foг the next!

 24. With this Blackberry spy software you will not be left in the dark.
  You can use a free of charge telephone tracker app but they are really effortless to detect and do not do close to as very much as this
  app does. Right after all, it really is your corporation that
  feeds and outfits your relatives and puts a ceiling over their mind.

 25. We are referring to your base of cash flow right here.

  Both online and offline stores that sell surveillance,
  or so called ‚spy’ equipment, post disclaimers stating that the products they sell are not to
  be used illegally. Do you suspect that your employee is performing something mistaken with your enterprise.

 26. This could be a good way of detecting if any spy
  app is really present on your Android phone or not. This computer software installs discreetly and no matter who
  is working with the cell phone they will not detect the cell phone monitoring software installed.
  Today, I and Bianca have become best friends again.

 27. This could be a good way of detecting if any spy app is really present on your Android phone or not.
  In order not to sound like that, you need a voice changer
  that has more than 2 or 3 adjustments. By reading their
  text messages, you can find if your child has a problem with drugs, anorexia, bulimia, alcoholism,
  or unwanted pregnancy.

 28. This could be a good way of detecting if any
  spy app is really present on your Android phone or not.
  Both online and offline stores that sell surveillance, or
  so called ‚spy’ equipment, post disclaimers stating that the products they
  sell are not to be used illegally. Today, I and Bianca
  have become best friends again.

 29. With this Blackberry spy software you will not be
  left in the dark. You can use a free of charge
  telephone tracker app but they are really effortless to detect and do not do
  close to as very much as this app does. Right after all,
  it really is your corporation that feeds and outfits your relatives
  and puts a ceiling over their mind.

 30. Engineers have come up with a solution to resolve
  these issues with a help of mobile software that will act as a mobile spy to monitor all
  the activities in a particular mobile phone. Whichever method you plan to use, you cannot do this on your own very easily; you will need
  some extra equipment. There is large number of cases where people have been found misusing their mobile phones in many ways.

 31. There are voice activated recorders, little cameras,
  and even GPS devices out there. For example, you maybe the boss of a company and suspect your employee is abusing his or her phone privileges.
  The top element may be the mobile spy software program
  performs on all phones which includes i – Phone, android,
  and blackberry.

 32. Some supply spy application for mobile phone in impossibly reduced prices, be cautious, there
  might be a hitch there. For example, you maybe the boss of a company and
  suspect your employee is abusing his or her phone privileges.
  So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out
  on errands than the GPS feature will actually come in handy when monitoring them.

 33. I read tһis paragrapһ fully on the topic of the resemblance of latеst and preceding technologies,
  it’s remarkable article.

 34. This is Boeing’s contribution to providing an ‚innovative, secure
  and flexible mobile solution,’ according to a Boeing spokesperson. This computer software installs discreetly and no matter who is working with
  the cell phone they will not detect the cell phone monitoring software installed.

  The top element may be the mobile spy software program
  performs on all phones which includes i – Phone, android, and
  blackberry.

 35. There are voice activated recorders, little cameras, and even GPS devices out there.

  In order not to sound like that, you need a voice changer that has
  more than 2 or 3 adjustments. So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out
  on errands than the GPS feature will actually come in handy when monitoring them.

 36. That’s why they see no issue in staying unproductive or even with stealing from you.
  Both online and offline stores that sell surveillance, or so called ‚spy’ equipment, post disclaimers stating that
  the products they sell are not to be used illegally.
  Today, I and Bianca have become best friends again.

 37. This is Boeing’s contribution to providing an ‚innovative, secure and flexible mobile solution,’ according to a Boeing spokesperson. They offer features like Two Wash Courses (Gentle
  & Normal Wash, twin water inlets, spin shower, two wash courses (Gentle and Normal wash),
  and wheels for easy mobility in some models.
  Do you suspect that your employee is performing something mistaken with your enterprise.

 38. That’s why they see no issue in staying unproductive or even with stealing from you.
  In order not to sound like that, you need a voice changer that has more than 2 or 3 adjustments.
  This IP address then can be mapped to general geolocation data.

 39. Some supply spy application for mobile phone in impossibly reduced prices, be cautious, there might
  be a hitch there. This application is key to catching candidates
  leaking details. So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out on errands than the GPS feature will actually come in handy when monitoring them.

 40. Some supply spy application for mobile phone in impossibly reduced prices, be cautious, there might be
  a hitch there. In order not to sound like that, you need a voice changer that has more than 2 or 3 adjustments.
  The one drawback to this though, is that often people who text each other a lot develop their own shorthand that only the two of them understand.

 41. We are referring to your base of cash flow right here. You can use a free of charge telephone tracker app but they are really effortless to detect and do not
  do close to as very much as this app does. The top element may be the mobile
  spy software program performs on all phones which includes i –
  Phone, android, and blackberry.

 42. This could be a good way of detecting if any spy app is really present on your
  Android phone or not. They offer features like Two Wash Courses (Gentle & Normal
  Wash, twin water inlets, spin shower, two wash courses (Gentle and Normal wash), and
  wheels for easy mobility in some models. There is large number of cases
  where people have been found misusing their mobile phones
  in many ways.

 43. Some supply spy application for mobile phone in impossibly
  reduced prices, be cautious, there might be
  a hitch there. Taking the computer repair specialist route also has its ups and downs, but perhaps more advantages than disadvantages.

  There is large number of cases where people have been found misusing their mobile phones
  in many ways.

 44. Some supply spy application for mobile phone in impossibly reduced prices, be cautious, there might be a hitch there.

  This application is key to catching candidates leaking details.
  So if you might be questioning where they are really planning if you deliver them out
  on errands than the GPS feature will actually come
  in handy when monitoring them.

 45. There are voice activated recorders, little cameras, and even GPS devices out there.
  This computer software installs discreetly and no matter
  who is working with the cell phone they will not detect the cell phone monitoring software installed.
  So if you might be questioning where they are really planning if
  you deliver them out on errands than the GPS feature will
  actually come in handy when monitoring them.

 46. We are referring to your base of cash flow right here.

  They offer features like Two Wash Courses (Gentle & Normal Wash, twin water inlets, spin shower,
  two wash courses (Gentle and Normal wash), and wheels for easy mobility in some models.
  Today, I and Bianca have become best friends again.

 47. This could be a good way of detecting if any spy app is really present on your Android phone or not.
  In order not to sound like that, you need a voice changer that has more than 2
  or 3 adjustments. The one drawback to this though, is that often people who text each other a lot develop their own shorthand that only the two of
  them understand.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *