Car detailingCar detailing- czy warto?

Car detailing- czy warto?

Jedną z popularniejszych, a przy tym lepszych form dbania o samochód jest kosmetyka pojazdowa. Car detailing ma za zadanie przede wszystkim odnowić oraz zabezpieczyć lakier na aucie. W skład kosmetyki pojazdowej możemy również zaliczyć takie elementy jak odnowa wnętrza czy felg. Należy pamiętać, że wraz z wiekiem samochodu, lakier traci swój blask oraz widoczne stają się rysy, co w znaczny sposób przekłada się na aspekty wizualne. O czym więc warto wiedzieć w zakresie kosmetyki aut?

Co warto wiedzieć?

Kosmetyka pojazdowa obejmuje bardzo szeroki zakres usług, który jest uzależniony przede wszystkim od firmy wykonującej prace. Na jakich czynnościach skupia się w głównej mierze auto detailing oraz jakie prace są najczęściej wykonywane?

W dużym uproszczeniu możemy powiedzieć, że kosmetyka pojazdowa to nic innego jak dokładne oraz precyzyjne mycie samochodu. Pozwala to usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz przybrudzenia. Jedną z najczęściej wykonywanych czynności jest korekta lakieru, która ma za zadanie usunąć niewielkie zarysowania czy otarcia na pojeździe. Dobrze wykonana tego typu usługa pozwala znacznie poprawić ogólny wygląd auta. Korektę lakieru wykonuje się przy wykorzystaniu specjalnych środków chemicznych oraz akcesoriów. Większość klientów wraz z korektą lakieru decyduje się również na położenie powłoki ochronnej, która ma zabezpieczyć pojazd na kolejne lata.

Jak dobrać usługę ?

Większość firm swoje usługi oferuje w pakietach. Do wyboru dostajemy warianty podstawowe, kończąc na mocno zaawansowanych pracach. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od potrzeb klienta. Forma pakietów pozwala dobrze dopasować się do wymagań i potrzeb potencjalnego klienta.

Doborem konkretnego pakietu warto również sugerować się na podstawie aktualnego stanu auta. W przypadku niektórych samochodów potrzebna będzie jedynie drobna korekta lakieru, zaś w przypadku innych niezbędne będą kompleksowe prace od A do Z. Naturalnym jest, że wraz z ilością pracy rośnie również cena. Jeśli do końca nie wiemy, na jaki pakiet się zdecydować, specjaliści z pewnością doradzą co warto zrobić przy samochodzie.

Jeszcze do niedawna usługa car detailingu wydawała się luksusem. Na dziś dzień, na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się kosmetyką pojazdową. Znaczny wzrost popularności tego typu usług sprawia, że wiele osób decyduje się na kursy oraz szkolenia. Dzięki temu do dyspozycji mamy nie tylko duże i drogie firmy, ale również osoby prywatne, które prace wykonają znacznie taniej.

Ile kosztuje?

Trudno jednoznacznie wskazać ile kosztuje usługa kosmetyczna auta. Jest to w dużym stopniu uzależnione od zakresu prac, ale również i wyboru firmy. W większości przypadków ceny rozpoczynają się od około 500-600 zł, a kończyć się mogą nawet na 3 tysiącach. Dodatkowe koszty poniesiemy w sytuacji, gdy dorzucimy nałożenie wosku czy powłoki ceramicznej.

Wyższy finalny koszt będzie również spowodowany odnową wnętrza auta. Dla większości osób jednak taki zabieg jest wskazany. Mało kto aktualnie dba o środek auta. Większość jest po prostu zaniedbana, a odnowa środka z pewnością doda blasku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie możliwe prace kosmetyczne takie jak korekta lakieru, powłoka ceramiczna, odnowa wnętrza czy czyszczenie felg, wówczas możemy liczyć się z kosztem około 3 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Reasumując, car detailing czyli kosmetyka pojazdowa stanowi idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy kompleksowo odnowić nasze auto. Większość firm czy osób prywatnych oferuje szereg najważniejszych zabiegów, które odnowią samochód nie tylko na zewnątrz, ale także w środku. Dzięki możliwościom w dzisiejszych czasach, nie musimy wcale ponosić olbrzymich kosztów. Liczne szkolenie oraz kursy w tym zakresie stanowią świetną konkurencje dla dużych działalności.

Korzystanie z usług osób prywatnych czy mniejszych jednoosobowych firm to sposób na oszczędności. Bez względu na to, gdzie oddamy nasz samochód, dobrze w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby oraz budżet jakim dysponujemy.

Powiązane posty