Samochody używaneJak sfinansować zakup używanego auta? Porównanie czterech różnych rozwiązań

Jak sfinansować zakup używanego auta? Porównanie czterech różnych rozwiązań

Kupno samochodu wymaga zebrania odpowiednich oszczędności lub skorzystania z odpowiednich ofert z banków i firm leasingowych. W przypadku finansowania samochodu możemy wybrać: kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny, leasing konsumencki lub leasing długoterminowy.

Kredyt samochodowy

Kiedy myślisz o zakupie samochodu, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, jest kredyt samochodowy. W końcu nazwa produktu w naturalny sposób kojarzy się z planowaną przygodą. Wbrew pozorom kredyt samochodowy pozwala sfinansować nie tylko zakup samochodu osobowego, ale także innych pojazdów, takich jak motocykle, ciężarówki, skutery, quady, przyczepy czy skutery wodne. W zależności od podanej ceny, obowiązek ten można przejąć dla pojazdów nowych, używanych lub importowanych. Sprzedawcą może być dealer, komisja lub osoba fizyczna. Kredyt samochodowy to celowe zobowiązanie, dlatego nie mamy swobody w korzystaniu ze środków pożyczonych od banku. Te pieniądze trzeba przeznaczyć na zakup pojazdu. Najpopularniejszy jest wariant standardowy, w którym zobowiązanie amortyzowane jest comiesięcznym kapitałem i odsetkami. Spłata zadłużenia jest jak kredyt gotówkowy. Różnica może polegać na tym, że trzeba mieć wkład własny, ale nie zawsze jest to konieczne. Opcja roczna wymaga zgromadzenia odpowiednich środków własnych, np. w wariancie 50/50 50% ceny samochodu trzeba zapłacić z góry, a pozostała część jest amortyzowana w umowie w określonym terminie. Ten rodzaj pożyczki nie jest oprocentowany, co może być ogromną zaletą.

Wynajem długotermnowy

Leasing długoterminowy to coraz popularniejszy sposób finansowania firm i klientów indywidualnych. Powodem jest nie tylko wygoda włączenia w ratę dodatkowych usług, tj. naprawy, ubezpieczenia czy wymiany opon zimowych. Ważnym aspektem jest również fakt, że raty leasingowe są stosunkowo niskie, ponieważ stanowią różnicę między wartością zakupu a wartością rezydualną RV. Możemy więc kupić samochód bardziej premium decydując się na leasing długoterminowy z ratami zbliżonymi do leasingu operacyjnego.

Leasing konsumencki

Na rynku istnieje wiele firm oferujących usługi wynajmu samochodów używanych. Oferty nie są równe ofertom. Upewnij się więc, że wypożyczalnia jest wiarygodna i sprawdź pojazd. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto wypożyczyć używany samochód. Jeśli potrzebujesz wyjaśnienia, czym jest leasing, przeczytaj ten przewodnik. Samochód nowy czy używany – nieważne, leasing podlega tym samym zasadom finansowym. Płacisz w miesięcznych ratach. Po zakończeniu umowy możesz go kupić za procent wartości ustalonej podczas podpisywania umowy. Opcja 2: Zwracasz samochód do wypożyczalni. Jeśli nie nalegasz na kupno nowego auta, wybierając na kilka lat pojazd tej samej klasy, możesz zaoszczędzić od kilkuset do tysiąca złotych. Matematyka jest prosta: samochód prosto z fabryki jest droższy niż samochód używany. Daje świetne możliwości na etapie wyboru samochodu. Przed podpisaniem umowy firma leasingowa sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy wraz z samochodem. W porównaniu z pożyczką w leasingu pokazujesz mniej dokumentów. Również twoje dochody mogą być niższe.

Samochód w abonamencie

Jednym z najlepszych nowoczesnych rozwiązań dla kogoś, kto chce mieć nowy samochód bez ponoszenia pełnych kosztów zakupu, jest skorzystanie z auta abonamentowego. Nasza firma zawsze była zaangażowana w dostarczanie świetnych ofert, które zaspokoją potrzeby każdego kierowcy i nie możemy przejść obojętnie obok takiej usługi. Oczywiście główną zaletą, na którą może liczyć każdy, kto zdecyduje się na wykupienie auta, jest możliwość dostępu do samochodu, gdy jest on bardzo przydatny. Usługa, o której mowa, ma jednak dłuższą listę korzyści. Po pierwsze, subskrypcja, którą zamierzasz kupić, może być oparta na dowolnych warunkach odpowiadających tylko Twoim potrzebom. Sam decydujesz, jak długo chcesz korzystać z samochodu i jakie wyposażenie chcesz otrzymać. Miesięczna opłata abonamentowa zostanie dostosowana do Twoich potrzeb. Dzięki temu będziesz mógł dostosować koszt użytkowania samochodu w abonamencie. W zależności od preferencji możesz wypożyczyć samochód za darmo bez opłaty startowej. W takim przypadku koszt zostanie rozłożony na miesiące użytkowania samochodu.

Powiązane posty