SamochodyJak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że nie ma stuprocentowo skutecznych zabezpieczeń przed kradzieżą samochodu. Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować? Co dokładnie powinien zrobić właściciel samochodu, by zminimalizować ryzyko kradzieży swojego pojazdu? O czym nie można zapomnieć? Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się ponadstandardowe systemy zabezpieczeń. 

Zainwestowanie w ponadstandardowe systemy zabezpieczeń

Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w ponadstandardowe rozwiązanie renomowanej firmy. Godny uwagi jest jednak fakt, że złodzieje stosunkowo szybko potrafią dostosować się do systematycznie zmieniających się technologii zabezpieczeń. Jak wiadomo, nie każda osoba planująca zajmować się kradzieżą samochodów, jest uzdolnionym informatykiem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nowoczesne systemy bezpieczeństwa z roku na rok mają coraz więcej wspólnego z komputerami osobistymi. Niestety, złodzieje mają znacznie prostszy dostęp do oprogramowania, które jest wykorzystywane przez znanych producentów, niż mogłoby się wydawać. Oznacza to tym samym, że najlepsi “specjaliści” nie będą mieli problemów ze złamaniem seryjnych zabezpieczeń. Zalecane jest zatem dołożenie ich dodatkowej przeszkody. Doskonałym przykładem może być indywidualnie zaprogramowany immobilizer. Rozwiązanie trzeba odblokować wciskając właściwą kombinację klawiszy, które są ukryte w różnych miejscach w pojeździe. Warto także bardzo poważnie zastanowić się nad umieszczeniem nadajnika GPS. W najprostszym możliwym ujęciu może on pomóc danej osobie w zlokalizowaniu skradzionego samochodu. Godny uwagi jest fakt, że przez część złodziei stosowane są różnego rodzaju sygnały zagłuszające. Należy zaznaczyć, że na im więcej zabezpieczeń zdecyduje się właściciel samochodu, tym istnieje większe prawdopodobieństwo na otrzymanie bardzo korzystnej oferty ubezpieczeniowej, które może w przypadku ewentualnej kradzieży zrekompensować stratę.

Przyklejenie folii antywłamaniowej na boczne okna

Folia będzie doskonałym narzędziem zabezpieczającym przeciwko wybiciu szyby. Jest to zarówno prosty, jak i tani sposób na to, by ochronić samochód przed kradzieżą. Wspomniane rozwiązanie może także sprawić, że właścicielka samochodu, która przeważnie trzyma torebkę na siedzeniu pasażera, nie straci jej. Warto wiedzieć, że wspomniana folia jest przezroczysta i praktycznie niewidoczna dla włamywacza. Nie tylko utrzyma rozbite szkło na miejscu, ale również bardzo utrudni złodziejowi dostać się do wnętrza samochodu. Ponadto folię można bez problemu przykleić od zewnątrz. Dzięki temu można ochronić szybę przed zarysowaniami. 

Parkowanie tylko w bezpiecznych miejscach

Zalecane jest parkowanie tylko w widocznych i dobrze oświetlonych miejscach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet najbardziej bezczelni złodzieje nie są zainteresowani kradzieżą przed publicznością. Godny uwagi jest fakt, że według policyjnych statystyk pojazdy najrzadziej giną spod domu. Oczywiście na zdecydowanie większe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą mogą liczyć osoby posiadające własny garaż. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że samochody najczęściej znikają wtedy, gdy zostaną zaparkowane przez kierowców na ulicy. Można również zaobserwować, że z roku na rok coraz mniejszą sławą cieszą się parkingi samochodowe. Rekomendowane jest przed zaparkowaniem auta na parkingu bardzo dokładnie zapoznać się z jego systemem zabezpieczeń. Należy mieć świadomość, że na terenie najlepszych parkingów są zamontowane kamery. Wspomniane miejsca mogą mieć także odpowiednie ogrodzenie i oświetlenie. Nie wszyscy właściciele samochodów wiedzą, że od dozorowanych parkingów nie odzyskają odszkodowania za ewentualną stratę pojazdu. W najprostszym możliwym ujęciu gwarancję daje tylko zostawienie samochodu na strzeżonym parkingu. Rekomendowane jest dokładne zweryfikowanie umowy z osiedlowym parkingiem. Osoby, które są zainteresowane poznaniem większej liczby sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą, powinny zapoznać się ze stroną: blogomotive.pl.

Powiązane posty