MotocykleJak zaplanować wyprawę motocyklową?

Jak zaplanować wyprawę motocyklową?

Przygotowanie do wyprawy   na motocyklu nie jest łatwe, zwłaszcza gdy jest to Twój pierwszy raz. Oto kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią życie zarówno początkującym, jak i doświadczonym motocyklistom.

Papier i długopis

Pierwszym krokiem jest przygotowanie listy najważniejszych rzeczy Zastanówmy się, czego naprawdę potrzebujemy, a bez czego możemy się łatwo obejść. Jeśli coś zapomnimy, nic się nie dzieje. Na każdym rogu są sklepy. Bez problemu kupimy zapomnianą szczoteczkę do zębów lub nową koszulkę.
Korzystaj z nowoczesnych technologii Nowoczesna odzież termoaktywna idealnie nadaje się do jazdy na motocyklu. Nie tylko świetnie pochłania pot, ale jest również lekki i szybko schnie. Nasza podręczna kosmetyczka powinna zawierać podstawowe kosmetyki takie jak pasta do zębów czy rozkładana szczoteczka do zębów Warto też wypróbować produkty dwa w jednym, takie jak szampon i żel. Dobrze sprawdzą się też produkty  kostkach. Taka kompaktowa kosmetyczka jest w pełni wyposażona i jednocześnie waży znacznie mniej niż ta standardowa.
Podczas pakowania upewnij się, że ważne rzeczy, takie jak dokumenty i woda, są na wierzchu Dzięki temu w razie awarii lub deszczu nie musimy wywracać całego bagażu do góry nogami.

Zachowaj właściwą równowagę

Najcięższe przedmioty w naszym bagażu powinny znajdować się na dole Kiedy pakujemy do walizek lub bocznych koszy, upewnij się, że ciężar jest równomiernie rozłożony po obu stronach To sprawia, że jazda jest znacznie bezpieczniejsza

Najcenniejsze przedmioty w naszym bagażu muszą być bezpiecznie przymocowane. Chronią je przed wilgocią suche paczki – specjalne wodoodporne worki. Tak proste urządzenie pozwoli nam uniknąć dużych kłopotów
Poznaj swoje potrzeby

Nie każdy motocyklista potrzebuje na wycieczkę ogromnych aluminiowych skrzyń. Zwłaszcza gdy nasze wyjazdy ograniczają się do krótkich weekendowych wyjazdów. W takim przypadku prawdopodobnie potrzebujesz tylko torby na zbiornik i torby na ogon lub torby na kółkach. Torby bez usztywnień nie chronią Twojego bagażu tak skutecznie jak twarde walizki, ale ważą dużo mniej. Dodatkowo musimy mieć na uwadze, że kufry wystające poza obrys motocykla znacznie go wydłużają. Może to stanowić problem, jeśli chcesz szybko poruszać się w korku lub poruszać się po wąskich uliczkach Włoch. Czasami mniej znaczy więcej…

Para w drodze

Pakowanie się na samotną wyprawę motocyklową jest dość trudne, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy swoją motocyklową przygodę. Na szczęście z każdym wyjazdem zdobędziemy doświadczenie… Podstawowa zasada jest prosta. Ograniczamy ilość ubrań i innych rzeczy do minimum. To, co naprawdę potrzebne, zostaje w bagażu. Musimy również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty. Czego nie zabieramy ze sobą, musimy kupić po drodze
Potraktujmy motocykl jako prawdziwą przygodę Idealnie ułożona fryzura czy wyprasowana koszula nie są w tym przypadku na pierwszym planie. Bez problemu możemy sobie pozwolić na małe szaleństwo.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Planujesz jest daleką podróż, ale wciąż zastanawiasz się, czy wszystko jest zapięte na ostatni guzik? Zastanawiasz się, jak przygotowujesz się do wyjazdu, żeby wszystko poszło gładko?

Oto kilka praktycznych wskazówek, które znacznie ułatwią nam podróż. Bezpieczeństwo przede wszystkim Po pierwsze wróć uwagę na stan techniczny swojego jednośladu. Dodatkowa kontrola w zaufanym warsztacie jest szczególnie opłacalna podczas dłuższych podróży. Nawet małe awarie po drodze mogą przerodzić się w duży problem. Nie zapomnij o ubezpieczeniu. Nawet najlepsi kierowcy mają wypadki. Jak mówi mądre powiedzenie, przezorni są zawsze ubezpieczeni. Po drugie, dowiedz się, jak dokonywać podstawowych napraw.

Zorganizuj wszystkie niezbędne narzędzia. Dzięki temu obowiązkowy postój będzie krótszy i zaoszczędzisz sporo pieniędzy Upewnij się, że Twój motocykl nie jest przeciążony. Każdy  z nich ma określoną ładowność. Ciągłe przeciążanie pojazdu może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia. Większość kufrów motocyklowych ma ograniczenie maksymalnej prędkości, zwykle 160 km/h.

Powiązane posty