Samochody używaneKilka mitów o zakupie używanego samochodu i dlaczego powinieneś je zignorować!

Kilka mitów o zakupie używanego samochodu i dlaczego powinieneś je zignorować!

Chociaż samochód używany ma wiele zalet – nie tylko znaczne oszczędności w porównaniu z zakupem tego samego modelu nowego – wielu z nas podchodzi do niego z rezerwą i jest podatnych na mity dotyczące jego jakości, wartości i niezawodności. Poniżej przyglądamy się niektórym z tych mitów i mamy nadzieję udowodnić, dlaczego wybór homologowanego używanego Mercedesa nie powinien różnić się od zakupu nowego samochodu (oprócz ceny).

Dlaczego więc samochody używane są obecnie tak popularne?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie.Kombinacja czynników, które połączyły się, aby stworzyć niepokojący kryzys w sprzedaży nowych samochodów. Jest to skomplikowana mieszanka rosnącego popytu ze strony klientów świeżo po Covid i poszukujących samochodu, frustracji, że dealerzy nowych samochodów wciąż nadrabiają zaległości z ery blokady, oraz światowego niedoboru półprzewodników, mikroprocesorów stosowanych w samochodowych systemach rozrywki i kontroli bezpieczeństwa.

Używane samochody są zbyt stare i mają duży przebieg.

Ze względu na znaczny wzrost popularności umów leasingowych, które pozwalają nabywcom na wymianę samochodu już po kilku latach, oraz tendencję do skracania okresów własności dla tych, którzy posiadają swoje samochody na własność, dostępność młodych, używanych samochodów z niskim przebiegiem jest oszałamiająca. Jedną z korzyści wynikających z wyboru młodszego samochodu jest prawdopodobieństwo, że będzie on nadal objęty gwarancją. Ponieważ wszystkie nowe samochody Mercedes-Benz objęte są 3-letnią gwarancją producenta, wybór zatwierdzonego samochodu używanego, który nie przekroczył tego wieku, sprawi, że nie zostaniesz bez pieniędzy, jeśli coś pójdzie nie tak. Jesteśmy tak pewni jakości naszych samochodów używanych, że nawet jeśli wybrany przez Państwa samochód jest starszy niż trzy lata, standardowo zapewniamy dodatkowy rok gwarancji.

Samochody używane nie mają najnowszej technologii.

Ponieważ większość modeli jest 3-letnia lub młodsza, więc nie musisz przegapić najnowszych modeli lub innowacji motoryzacyjnych przy wyborze odpowiedniego używanego samochodu. Na przykład: w 2019 roku w nowym Mercedesie-Benz Klasy A zadebiutował MBUX: najbardziej innowacyjny system User Experience dostępny obecnie na rynku. A w wyszukiwarce samochodów używanych dostępny jest już szeroki wybór homologowanych używanych modeli Klasy A. Jeśli wybrany przez Państwa model nie posiada funkcji, których Państwo poszukują, warto porozmawiać z kierownikiem sprzedaży, ponieważ niektóre elementy są dostępne do doposażenia. W przypadku niezwykle intuicyjnego interfejsu użytkownika MercedesMe jest on dostępny bezpłatnie w kompatybilnych modelach. Dla osób poszukujących najlepszej technologii świetną opcją są również samochody ex-demonstratorów. Samochody te zostały zakupione przez sprzedawcę do ekspozycji w salonie lub do jazd testowych dla klientów. Naturalnie, te modele są najlepsze i mają mniej niż 6 miesięcy, ale ich cena odzwierciedla fakt, że miały poprzedniego właściciela.

Nigdy nie dostanę dobrej oferty na mój obecny pojazd poprzez wymianę części.

Powszechnie panuje przekonanie, że wymieniając swój stary samochód na części u dealera, zawsze dostaniesz kiepską ofertę. Chociaż możesz uzyskać więcej za sprzedaż swojego samochodu prywatnie, nie skorzystasz z usług zespołu o dużej wiedzy, ani z wygody otrzymania szacunkowej wyceny po prostu przesyłając zdjęcia i filmy swojego pojazdu online. Przeczytaj nasz przewodnik, w którym dokładnie opisujemy, dlaczego powinieneś rozważyć wymianę części. Eksperci od samochodów używanych mogą obliczyć wartość odsprzedaży Państwa pojazdu na podstawie takich czynników, jak przebieg, specyfikacja i stan, a wartość ta wzrasta, ponieważ mamy możliwość sprzedaży modeli, które kupujemy za pośrednictwem naszego własnego, dedykowanego i cieszącego się dużą renomą Centrum Wymiany Części.

Mogę znaleźć tańszy samochód używany niż u dealera.

Chociaż jest to atrakcyjne, tanie nie zawsze jest najlepsze, gdy rozważa się samochód używany. Niewątpliwie zapłacisz więcej u dealera niż przy zakupie prywatnym, ale to dlatego, że dealer może zaoferować Ci bezpieczeństwo, niezawodność i jakość, co oznacza, że Twój zakup nie musi się różnić od zakupu nowego. Skrupulatny proces wyboru naszych zatwierdzonych pojazdów używanych zapewnia ich najwyższą jakość. Następnie nasi technicy przeprowadzają rygorystyczne testy, aby zapewnić funkcjonalność i niezawodność pojazdu, po czym nasz zespół przygotowawczy pozostawia pojazd w nieskazitelnym stanie, wewnątrz i na zewnątrz.

Powiązane posty