Car detailingOdpowiedni zestaw kosmetyków do samochodu

Odpowiedni zestaw kosmetyków do samochodu

Nawet, jeżeli ktoś regularnie odwiedza myjnię, to i tak powinien postarać się o podręczny zestaw kosmetyków do samochodu. Patrząc na szeroki asortyment w sklepach, można być nie lada zaskoczonym tym, co aktualnie można kupić. Które kosmetyki samochodowe należy zakupić?

Auto po zewnętrznej stronie

Zanim jednak przyjdzie przejrzeć kosmetyki, warto na samym początku wspomnieć o jednej rzeczy. Każdy samochód należy czyścić nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Przy czym- kosmetyki po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, różnią się od siebie.

Pierwszy, niezbędny kosmetyk, to szampon samochodowy. Jego zadaniem jest regularne usuwanie zanieczyszczeń z całej powierzchni auta. Trzeba wybrać taki kosmetyk, który jest najmniej inwazyjny, dzięki czemu nie doprowadzi on do zniszczenia lakieru. Zasada użycia szamponu jest bardzo prosta. Wystarczy zmieszać go w odpowiednich proporcjach z wodą (instrukcja znajduje się na opakowaniu) i można przystępować do mycia.

Na drugim miejscu znajduje się wosk. To przy jego pomocy, na warstwie lakieru, tworzy się specjalna bariera ochrona. Kurz nie osiada na nowo tak mocno. Dzięki temu, że zostaje nałożony wosk, otrzymuje się piękną, błyszczącą powierzchnię, która nadaje dodatkowo estetyczny wygląd. Niekiedy, w sklepach, można otrzymać koncentrat szamponu z woskiem, do rozrobienia. Warto spojrzeć i na takie propozycje, jeżeli ktoś chce lepiej zadbać o swój pojazd.

Co należy czyścić po zewnętrznej stronie auta?

Wiele ciekawych informacji odnośnie kosmetyków do czyszczenia powierzchni samochodu po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, można przeczytać na blogomotive.pl.

Wykonując samodzielnie zabiegi pielęgnacyjne nie można zapomnieć o felgach. Kosmetyki, które dedykowane są do czyszczenia tej powierzchni, należy umieścić na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o ich ważność. Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych często bagatelizuje ten temat, co można uznać za błędne postępowanie. Tego typu preparaty do czyszczenia felg są koniecznością, dzięki czemu będzie można utrzymać je nie tylko w czystości, ale przywrócić im ich dawny kolor.

Wnętrze samochodu

Czas, aby sprawdzić kosmetyki samochodowe, jakie przydadzą się podczas czyszczenia wnętrza pojazdu. O jakich propozycjach jest dokładnie mowa?

Podstawą jest rozpoznanie z jakiego rodzaju tapicerką ma się do czynienia. W zdecydowanej większości przypadków jest to tkanina. Są jednak takie przypadki, kiedy ma się do czynienia z tapicerką skórzaną.

W przypadku tradycyjnej tapicerki tkaninowej, należy w pierwszej kolejności doprowadzić do jej całkowitego odkurzenia. Kolejnym etapem będzie wykonanie prania na mokro. Odkurzyć całe wnętrze można przy pomocy tradycyjnego odkurzacza. W sklepach otrzymać można różnego rodzaju zestawy do wykonania prania na mokro w przypadku tego rodzaju tapicerki.

Innych zabiegów pielęgnacyjnych wymaga tapicerka skórzana. W pierwszej kolejności na pewno całość należy odkurzyć, jednak nie angażując do tego żadnych urządzeń. Mogą one bowiem doprowadzić do uszkodzenia powierzchni skórzanej. Potem należy nałożyć na całą powierzchnię dedykowany balsam do tapicerki skórzanej, który pomoże w stworzeniu bariery ochronnej chroniącej przed zniszczeniem.

Ściereczki nawilżane do samochodu

Na czyszczeniu tapicerki nie kończą się zabiegi pielęgnacyjne. Należy również zadbać o inne powierzchnie, których nie brakuje we wnętrzu, a jakie wykonane są najczęściej z tworzywa sztucznego. Je to można wyczyścić przy pomocy dedykowanych ściereczek nawilżanych. Są one łatwe w zastosowaniu, a do tego szybko pomagają pozbyć się kurzu z wewnątrz.

Warto zadbać, aby takie ściereczki zawsze mieć przy sobie. Nie mają one dużych rozmiarów, więc schowanie opakowania (nawet do bagażnika), nie będzie stanowić zbytniego problemu. Nawet, jeżeli podczas jazdy, dojdzie do zabrudzenia, zawsze będzie można wszelkie zanieczyszczenia usunąć. Decydując się na zakup takich chusteczek, należy zwrócić uwagę na to, czy ma się do czynienia z tymi produktami, jakie dedykowane są do czyszczenia wnętrza samochodu.

Powiązane posty