SamochodySamochody dostawcze z napędem hybrydowym i elektrycznym

Samochody dostawcze z napędem hybrydowym i elektrycznym

Hybrydowy samochód dostawczy działa tak samo jak samochód hybrydowy i to samo dotyczy elektrycznego samochodu dostawczego, działa on tak samo jak samochód elektryczny. Różnica między nimi polega wyłącznie na sposobie zasilania. Hybrydowy van będzie przełączał się pomiędzy zasilaniem elektrycznym a mieszanką benzyny i energii elektrycznej, podczas gdy elektryczny van będzie zasilany wyłącznie przez akumulator.

Dlaczego warto kupić hybrydowy samochód dostawczy?

Hybrydowe samochody dostawcze są dobrym pierwszym krokiem do pojazdów o niższym zużyciu paliwa. Umożliwiają one pokonywanie wymaganych odległości przy jednoczesnej redukcji emisji. Nie musisz iść na kompromis w kwestii użyteczności lub zasięgu furgonetki.

Jeśli kupujesz używaną furgonetkę hybrydową, możesz znaleźć 2 różne opcje, które są dostępne dla Ciebie. Są to łagodne hybrydy i hybrydy typu plug-in. Od 2030 roku rząd Wielkiej Brytanii zabroni sprzedaży nowych pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, co obejmuje pojazdy typu mild-hybrid, ale niektóre hybrydy plug-in nadal pozostaną w sprzedaży do 2035 roku. Dotyczy to tylko nowych pojazdów i dlatego zobaczysz dużo oleju napędowego i łagodne hybrydy wokół przez kilka lat po tym.

Ponieważ mamy jeszcze wiele lat przed tymi zmianami, to hybrydowy van jest nadal bezpiecznym zakładem, jeśli jest to coś, co Cię interesuje. Jeśli chcesz zachować swój van na dłużej i są ustawione na hybrydowy, a następnie rozważyć plug-in hybrid, aby dać Ci, że dodatkowe kilka lat.

Dlaczego warto kupić elektrycznego vana?

Elektryczne samochody dostawcze nie wytwarzają żadnych emisji CO2 ani NOx, co oznacza, że nie wpływają na środowisko. Jeśli energia do ich ładowania pochodzi z odnawialnego źródła, są to najczystsze pojazdy do jazdy.

Kiedy elektryczne furgonetki pojawiły się po raz pierwszy, nie było dużego zainteresowania, ponieważ zakresy były niskie, akumulatory zajmowały cenną przestrzeń magazynową, a duże ilości przestojów w celu ich naładowania oznaczały, że kierowcy nie byli w stanie pracować lub dostać się z a do b. Jednak to się zmieniło, ponieważ wiele nowych furgonetek oferuje zakres między 100-220 mil, co oznacza, że są one realną opcją dla codziennej pracy i życia.

Ale prawdziwe pytanie brzmi: czy elektryczne samochody dostawcze są tańsze w eksploatacji?

Elektryczny samochód dostawczy kosztuje 80% mniej niż alternatywa z silnikiem diesla, porównując podstawowe koszty eksploatacji, w tym paliwo i ubezpieczenie. Jeśli chodzi o koszty utrzymania, jest mniej fizycznych ruchomych części w sposobie pracy silnika, co zmniejsza te koszty. Pojazdy elektryczne wykorzystują hamowanie odzyskowe do ładowania akumulatorów. Dzięki temu pojazd wyraźnie zwalnia, gdy zdejmuje się nogę z pedału gazu, co oznacza mniejsze zużycie hamulców, a to z kolei utrzymuje klocki i tarcze hamulcowe w lepszym stanie przez dłuższy czas.

Chociaż elektryczny van może być droższy na początku, jest znacznie tańszy w eksploatacji i utrzymaniu.

Oferta hybrydowych furgonetek

Patrząc na furgonetki obecnie na rynku, wydaje się, że istnieje czysty zasięg elektryczny między 26-61 mil w hybrydowej furgonetce, zanim zaczną używać benzyny do paliwa. Ładowanie hybrydowego vana może trwać od 1,5 do 3 godzin w zależności od tego, jakiej ładowarki używasz. Chociaż ten zakres nie pozwoli Ci na dalekie podróże na samym elektrycznym, pomoże to zmniejszyć koszty paliwa, jednocześnie dając Ci możliwość swobodnej jazdy bez obaw o ładowanie pojazdu.

W zależności od tego, jaki rodzaj jazdy robisz w swojej furgonetce, ten zakres może być wystarczający, aby dostać się z pracy do domu każdego dnia, a jednocześnie daje spokój dla tych dłuższych podróży.

Zasięg furgonetki elektrycznej

W przeciwieństwie do samochodów dostawczych z napędem hybrydowym, samochody dostawcze z napędem elektrycznym są zasilane wyłącznie energią elektryczną, co sprawia, że zasięg jest jeszcze ważniejszy przy podejmowaniu decyzji, czy elektryczny samochód dostawczy jest dla Ciebie odpowiedni.

Ale jak długo trwa ładowanie elektrycznego vana? Cóż, w zależności od tego, jaki rodzaj ładowarki masz, może to potrwać od 0,5 do 12 godzin. Jeśli używasz punktu ładowania w domu lub w biurze może to potrwać 4-8 godzin, podczas gdy ładowanie płaskiej baterii tylko przy użyciu 3 pin gniazdo wtykowe może trwać około 12 godzin. Więcej punktów szybkiego ładowania stają się bardziej powszechne w górę iw dół kraju w miejscach takich jak stacje obsługi autostrad i supermarketów, które w zależności od systemu ładowania furgonetki, może zaoferować 80% ładunku w pół godziny.

Aby naprawdę określić, czy można rozważyć elektryczny van, a następnie spróbuj i monitorować, ile mil robisz na przeciętny dzień i jeśli jest mniej niż 100 mil elektryczny van może być po prostu prawo ty. Jeśli również zrobić trasę regularnie, gdzie wiesz, ma punkt szybkiego ładowania, to może być również opcja.

Powiązane posty