Car detailingWarto postawić na wosk ceramiczny czy powłokę ceramiczną?

Warto postawić na wosk ceramiczny czy powłokę ceramiczną?

Jak wiadomo, znaczna większość kierowców zastanawia się, co dokładnie powinno się zrobić, by samochód nie był brudny. Osoby, które są zainteresowane rozwiązaniem wspomnianego problemu powinny zaaplikować na powierzchni lakieru wysokiej jakości środek ochronny. Doskonałymi przykładami mogą być: wosk ceramiczny, powłoka ceramiczna lub kwarc. 

Największe zalety wosku twardego

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zaaplikowanie twardego wosku jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod na zagwarantowanie  długotrwałej ochrony lakieru. Do najczęściej wymienianych atutów tego rozwiązania przez użytkowników należy zaliczyć świetną relację ceny do jakości. Godny uwagi jest fakt, że woski są stosunkowo tanie w zakupie przy uwzględnieniu ich wydajności. Warto zaznaczyć, że zaledwie jedno opakowanie może wystarczyć nawet na kilkadziesiąt woskowań. Z kolei każde woskowanie zabezpieczy lakier na przynajmniej 3 miesiące. Ponadto omawiane wosku nie tylko wnikają w powierzchnie, ale również mogą przyczynić się do ich optycznego spłycenia. Dzięki temu zostanie ograniczona ich widoczność. Użytkownicy doceniają także łatwość przygotowania powierzchni. W najprostszym możliwym ujęciu przygotowanie lakieru do aplikacji ograniczy się do jego wyczyszczenia przy zastosowaniu cleanera oraz szamponu. Cleaner pozwoli na usunięcie nałożonych wcześniej kosmetyków. Właściciele samochodów mogą podjąć decyzję o glinkowaniu, a także użyciu politury. Dzięki temu można liczyć na lepsze wiązanie wosku z lakierem. 

Największe atuty powłoki ceramicznej

Warto wiedzieć, że alternatywnym rozwiązaniem będzie zastosowanie powłoki ceramicznej. Można zaobserwować, że wspomniane rozwiązanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku detailerskim. Jest to związane przede wszystkim z bardzo dużą liczbą zalet powłoki ceramicznej. Świetnym przykładem może być bezkonkurencyjna trwałość. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ minimalna żywotność powłok ceramicznych renomowanych producentów wynosi przynajmniej rok. Z kolei najlepsze firmy działające na rynku dają gwarancję wynoszącą 9 lat. Kolejnym atutem jest lustrzany efekt aplikacji. Należy zaznaczyć, że w praktyce omawiana powłoka ceramiczna jest płynnym szkłem. Użytkownik po aplikacji może spodziewać się efektu nieskazitelnego połysku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rezultat byłby nieosiągalny przy zastosowaniu klasycznego wosku. Zaletą bardzo często wymienianą przez kierowców jest możliwość podniesienia twardości lakieru. Dodatki ceramiczne będą gwarantowały nie tylko wzmocnienie lakieru, ale również znaczny wzrost odporności na powstawanie różnego rodzaju zarysowań. Na powłokę ceramiczną powinny zdecydować się użytkownicy, którzy oczekują bezkompromisowej jakości, a także dysponują wolnym czasem lub pieniędzmi. 

Woski ceramiczne

Kolejnym świetnym rozwiązaniem będzie wosk ceramiczny. Jest to model, który łączy w sobie atuty wosków, a także ceramiki. Zadaniem wspomnianego produktu jest zwiększenie trwałości powłoki, a także zdecydowane poprawienie efektu estetycznego poprzez wydobycie znacznie większej głębi koloru lakieru. Ponadto dzięki odpowiedniemu zastosowaniu formuły woskowej istnieje możliwość efektywnego maskowania różnego rodzaju mikrozarysowań. Rekomendowane jest postawienie na rozwiązanie znajdujące się w ofercie renomowanego producenta. Wosk powinien bazować na formule ceramiczno-krzemowej. Osobom, które są zainteresowane uzyskaniem więcej informacji na ten temat, zalecane jest zapoznanie się ze stroną blogomotive.plWspomniany produkt kosztuj około 150 złotych. W zestawie znajdują się: aplikator, mikrofibra, rękawice nitrylowe oraz 250 ml wosku. Producenci przeważnie deklarują przynajmniej kilkumiesięczną trwałość środka. Bardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy lepszym rozwiązaniem będzie wosk, czy powłoka ceramiczna. Produkty są bowiem skierowane do różnych typów klientów. Woski są nie tylko stosunkowo tanie, ale również można je zaaplikować w domowych warunkach. 

Powiązane posty