OgólneWycieczki autem rodzinnym

Wycieczki autem rodzinnym

Dla dość wielu z nas te wycieczki autem rodzinnym to nawet bardzo atrakcyjna opcja. Mowa tu konkretnie o tym, że rodzina się pakuje do sporego samochodu i jedzie gdzieś na weekend lub na te dwa dni dłużej. Pozornie nie jest to nic trudnego, bo nie trzeba jechać jakieś pięćset kilometrów dalej. Często wystarcza jedynie te sto lub dwieście. Kluczowe znaczenie ma też i to, że takie wycieczki mogą się odbyć pod wpływem impulsu, czyli w tych stabilnych ekonomicznie czasach. Takie upiększanie sobie czasu to rzecz jasna niemal norma. Problem mogą stanowić jedynie dzieci, które piją po drodze różne soki, a potem trzeba się kilka razy po drodze zatrzymać, po to by mogły zrobić siku. Dlatego też te wycieczki lepiej organizować sobie we dwoje, a konkretniej sami rodzice jadą gdzieś na weekend, a dzieci odstawiają do dziadków, po to by mieć ten czas dla siebie, który to mogą spędzić w dość ciekawy sposób. W ciekawy sposób można go spędzić w jakiejś miejscowości uzdrowiskowej lub na działce rekreacyjnej znajomych, na której to znajduje się altana z tarasem i na dokładkę spory staw, w którym to można nawet sobie popływać.

Działka rekreacyjna.

Pewna część rodzin posiada działki rekreacyjne i na dokładkę przyjeżdżają na te działki własnymi samochodami tak od maja aż do października. Mowa tu o tym, że na tej działce są niemal w każdy weekend, bo to atrakcja. Jest tam i cisza i bliskość dzikiej przyrody i jedyny problem zasadniczo stanowi to, że nie ma dostępu do internetu. Niektórzy z nas też problem dostrzegają w tym, że sam dojazd to wydatek na paliwo i jakiś czas po części stracony, ale to niewiele znaczące wady i co równie ważne dojazd autem bywa też w znacznym stopniu męczący i to zwłaszcza wieczorem. Problem tkwi też i w tym, że trzeba się przyszykować na taki pobyt nad działką ze stawem, czyli trzeba ze sobą zabrać jakiś preparat na komary z myślą o dzieciach. Oznacza to w praktyce pewne plany odnośnie przygotowań do takiego wyjazdu i na dokładkę też i jakieś drobne dodatkowe wydatki, oraz zakupy, które raczej szybko się nie skończą.

Istotne zalety.

Własna działka rekreacyjna na której to przebywamy niemal co weekend to też sporo relaksu, bo ruch uliczny jest daleko, czyli nie ma tych sygnałów dźwiękowych związanych z autami, a samo powietrze jest bardziej czyste. Nie każdy docenia tego typu walory i co równie ważne trzeba tak jakby dorosnąć do tych istotnych zalet, bo ludzie zafascynowani technologiami są raczej tymi, którzy się oddalają od realiów powiązanych z dziką przyrodą i odgłosami ptaków.

Powiązane posty