SamochodyZabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu

Zabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu

Zabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu

Zastanawiasz się w jaki sposób zadbać o stan lakieru swojego samochodu? A może kupiłeś nowy samochód i chcesz wiedzieć co zrobić, aby nie pojawiła się na nim rdza w najbliższych latach? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Jak dochodzi do uszkodzenia lakieru samochodowego?

Lakier samochodowy można zarysować na wiele sposobów. Może się to zdarzyć np. w sytuacji, gdy mieliśmy wypadek, kolizję lub np. rysę na parkingu. Ciekawostką jest jednak to, że uszkodzenie lakieru samochodowego wcale nie musi być spowodowane kolizją z innym samochodem lub innymi uczestnikami ruchu drogowego. Powierzchnia lakieru może ulec uszkodzeniu również podczas normalnej, codziennej jazdy. Inne samochody mogą z dużą prędkością wyrzucać spod kół piasek czy drobnych kamieni, które z powodzeniem mogą uszkodzić lakier Twojego auta. Innym przykładem może być spadający grad lub silny wiatr powodujący upadek gałęzi lub całych drzew na nasz samochód. Co ciekawe, nowoczesne auta, które właśnie wyjechały z salonu – niestety nie są właściwie zabezpieczone na wypadek żadnej z tych sytuacji. Przeczytaj dalszą część artykułu aby poznać kilka ciekawych sposobów na to, w jaki sposób zabezpieczyć swoje nowe auto!

W jaki sposób zabezpieczyć lakier swojego samochodu? 

Zadaniem powłoki ceramicznej nałożonej na lakier samochodowy na okres do kilku lat jest wykluczenie bądź ograniczenie sytuacji, w których na lakierze mogą pojawić się rysy i inne uszkodzenia. Wysokiej jakości ceramiczne powłoki zwiększają twardość lakieru i znacznie poprawiają jego wygląd, pomagają utrzymać jego nienaganny stan. Nadają jej szklistości i hydrofobowości, dzięki czemu konserwacja i mycie samochodu jest zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. Co więcej, takie powłoki pogłębiają kolor auta i tym samym przywracają mu dawny blask, w przypadku kiedy nakładamy je na samochody używane. Chronią również auto przed czynnikami środowiskowymi czy promieniami UV. Oprócz powłok ceramicznych chroniących kolor naszego auta, profesjonalne studia detailingowe oferują również możliwość oklejenia auta folią bezbarwną dla dodatkowego zabezpieczenia. Zabezpiecza ona przede wszystkim najbardziej wrażliwe na zarysowania elementy, takie jak maska samochodu, bagażnik, boczne drzwi czy np. wgłębienie klamki. Jak się okazuje, otwierając drzwi możemy je w bardzo łatwy sposób zarysować paznokciem lub pierścionkiem. Dodatkowo folia ochronna może przydać się również wewnątrz auta. Elektronika wewnątrz samochodu jest również narażona na zarysowania. Elementy samochodu tzw. piano black są również wrażliwe na zarysowania, dlatego czasami od samego patrzenia można odnieść wrażenie, że są porysowane, więc warto odpowiednio o nie zadbać. Zabezpieczenie lakieru samochodowego dotyczy zarówno samochodów używanych, jak i nowych, świeżo odebranych z salonu.

Dzięki zabezpieczeniom i dbałości o lakier samochodowy możemy uchronić się przed nowymi rysami, co ułatwia nam sprzedaż auta i uzyskanie za niego wyższej ceny. W przypadku nowych samochodów ochrona lakieru jest równie cenna. Dzięki temu zachowamy nieskazitelny wygląd na dłużej. Nic tak nie boli jak pierwsza rysa na nowym aucie, dlatego warto opóźnić ten ból jak najbardziej, a może nawet go uniknąć!

Zabezpieczenie przed korozją w przypadku nowych samochodów

Nowe samochody są zazwyczaj fabrycznie zabezpieczone przed korozją. Niestety, jak można się domyślić, ochrona ta nie zawsze jest w pełni skuteczna. Co więcej, zazwyczaj jest ograniczona w czasie i uzależniona od konkretnej marki pojazdu. Przyjęło się, że działa ona średnio na 5-7 lat, ale w tym przypadku wiele zależy od specyfiki konkretnego pojazdu i warunków jego eksploatacji.

Rdza tak na prawdę może nie być widoczna przez lata. Nie oznacza to jednak, że w ogóle jej nie ma i nie dotyczy naszego samochodu. Być może rozwija się pomyślnie np. w profilach zamkniętych, czego możemy zwyczajnie nie widzieć na pierwszy rzut oka. Dlatego też nie tylko na starsze, ale również na nowe samochody należy zastosować specjalne zabezpieczenie antykorozyjne nowego samochodu, zanim rdza zacznie osadzać się na powierzchni naszego auta. Zaleca się regularne sprawdzanie pojazdu pod kątem korozji i odnawianie fabrycznego zabezpieczenia antykorozyjnego co dwa lata. Jest to szczególnie ważne w przypadku uszkodzeń mechanicznych, które mogą zniszczyć warstwę antykorozyjną. Co więcej, na rdzę mają wpływ również chemikalia związane z czyszczeniem auta czy na przykład solą na drodze w okresie zimowym. Nie zwlekaj, zadbaj o swój samochód już dziś! Dowiedz się więcej o motoryzacji na stronie blogomotive.pl.

Powiązane posty