MotocykleJaki jest najszybszy motocykl świata? Poznaj elektryczny Voxxan Wattman

Jaki jest najszybszy motocykl świata? Poznaj elektryczny Voxxan Wattman

Moc i prędkość to dwa aspekty, które uwielbiają fanatycy motocykli. Swoboda szybszej jazdy i przypływ adrenaliny są nieporównywalne, ale istnieją dwukołowe maszyny, które przenoszą prędkość na inny poziom. Dziś powiemy Ci, który motocykl jest najszybszy na świecie i poznasz niektóre z jego najbardziej imponujących cech. 

Dowiedz się, który motocykl jest najszybszy na świecie

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, jaki jest najszybszy motocykl na świecie! To Voxxan Wattman, a największe wrażenie zrobi na Tobie fakt, że jest to motocykl elektryczny. Ta bestia drogowa jest napędzana silnikiem elektrycznym, który zapewnia aż 425 KM (317 kW) mocy szczytowej, co pozwala mu z łatwością przekroczyć 400 kilometrów na godzinę.

Silnik jest zasilany akumulatorem o pojemności 15,9 kWh, który zapewnia wystarczającą ilość energii do poruszania tej imponującej “rakiety”, w której każdy szczegół został przemyślany i dopracowany co do milimetra, aby osiągnąć taką prędkość, od aerodynamiki i gęstości materiałów, po wybór każdego z jego komponentów.

Motocykl, którym są w stanie jeżdzić tylko nieliczni

Nie każdy może jednak jeździć na tym dwukołowcu i w pełni wykorzystać jego osiągi. Do przetestowania motocykla Voxxan Wattman wybrano włoskiego mistrza MotoGP, Maxa Biaggiego, który jeździł na nim w ramach testów i pobił kilka rekordów, z których najbardziej znaczącym było osiągnięcie prędkości 455,737 kilometrów na godzinę. Większość z tych testów została przeprowadzona w Shuttle Landing Facility w Kennedy Space Center na Florydzie w USA, miejscu lądowania wahadłowców NASA.

Chociaż w niektórych momentach podczas testów Wattmanowi udało się przekroczyć 466 kilometrów na godzinę, oficjalne maksimum ustalono na 456, ustalając średnią między dwoma okrążeniami toru zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Motocyklowej.

Suchy lód jako czynnik chłodzący

Voxan Wattman należy do kategorii motocykli elektrycznych o wadze poniżej 300 kilogramów. Posiada owiewkę, która jest dostosowana tak, aby była jak najbardziej aerodynamiczna, podczas gdy dostarczanie mocy jest skonfigurowane tak, aby zużywać jak najwięcej energii w jak najkrótszym czasie, maksymalnie wykorzystując silnik elektryczny.

 Konieczne było jednak użycie suchego lodu jako chłodziwa, aby zapobiec przegrzaniu, gdy motocykl pracował z pełną mocą. Był to sposób inżynierów na uniknięcie awarii lub pogorszenia stanu niektórych komponentów w najbardziej ekstremalnych warunkach. Mimo to Max Biaggi powiedział, że fałdy kombinezonu ochronnego podrażniały jego skórę go z powodu silnych wibracji wytwarzanych przez prędkość. Kolejnym imponującym aspektem tego motocykla jest imponujący dźwięk, który wytwarza, podobny do startu samolotu.

 

 

 

Powiązane posty