Car detailingCar detailing- co należy wiedzieć?

Car detailing- co należy wiedzieć?

Car detailing stanowi jedną z lepszych form pielęgnacji własnego samochodu. Głównym zadaniem kosmetyki samochodowej jest przede wszystkim zabezpieczenia lakieru oraz jego odnowa. Sama usługa oferuje szereg czynności, do których możemy zaliczyć także odnowę wnętrza czy czyszczenie felg. Lakier wraz z wiekiem traci swój blask, a widoczne stają się coraz to bardziej zarysowania powstają na wskutek wielu sytuacji na drodze. Ma to ogromny wpływ na aspekty wizualne w samochodzie, co może przykładać się w momencie, gdy planujemy odsprzedać auto. Co warto wiedzieć o car detailingu oraz czym należy się kierować przy wyborze usługi?

Czym w głównej mierze jest car detailing ?

Ciężko jednoznacznie powiedzieć czym jest car detailing. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to szereg prac mających na celu dokładnie oraz precyzyjnie umyć samochód. Sam zakres usług uzależniony jest w dużej mierze od konkretnej firmy.

Pierwszym z etapów przy kosmetyce pojazdowej jest usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz przybrudzeń. Na car detailing lwia część osób decyduje się przede wszystkim w celu korekty lakieru, która stanowi sztandarową czynność. Korekta ma za zadanie przede wszystkim usunąć bądź maksymalnie zminimalizować zarysowania oraz otarcia. Prawidłowo wykonana usługa korekty pozwala w znaczący sposób zwiększyć atrakcyjność auta. Podczas zabiegu wykorzystuje się głównie specjalistyczne urządzenia oraz środki chemiczne.W większości przypadków, korekta lakieru kończy się położeniem powłoki ceramicznej, która zabezpiecza samochód na kolejne lata.

Dobór usługi

Przedstawienie oferty firm detailingowych jest zazwyczaj w postaci pakietów, poczynając od podstawowych, a kończąc na zaawansowanych czynnościach. Wykorzystanie formy pakietów pozwala przede wszystkim odpowiednio dobrać usługę pod potrzeby klienta.

Co prawda ostateczny wybór jest uzależniony jedynie od klienta, jednakże dobrze jest również wziąć pod uwagę stan techniczny samochodu. Dla niektórych wystarczą jedynie drobne poprawki, zaś dla innych odpowiednia będzie kompleksowa usługa. Naturalnie im bardziej zaawansowany pakiet weźmiemy, tym z wyższym kosztem trzeba się liczyć. Jeśli mamy problem z dobraniem pakietu i zakresu prac, dobrze zdać się na opinie specjalisty.

Car detailing jest parę lat temu był usługą dość luksusowo. Wynikało to z faktu, że na rynku nie było wiele firm, które oferowały tego typu prace. Na dziś dzień swoje usługi oferuje wiele osób, które często skorzystały z kursów czy szkoleń. Dzięki temu, oprócz dużych firm, mamy do dyspozycji wielu prywatnych wykonawców, co zazwyczaj wiąże się z niższym kosztem.

Cena

Cena za car detailing jest tematem dość obszernym. Jest to aspekt, który uzależniony jest przede wszystkim od zakresu prac. Większość usług zaczyna się od około 500 złotych, a kończy się nawet na 3 tysiącach. Na dodatkowy koszt możemy liczyć, gdy zdecydujemy się na implementację powłoki ceramicznej.

Jak można się domyśleć, dolne widełki cenowe zarezerwowane są dla podstawowych usług. Na wyższy koszt będzie również wpływać odnowa środka auta czy gruntowne czyszczenie felg. Zabieg odnowy wnętrza jest dość częstą usługą. Nic dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę, że mało kto dba i regularnie sprząta wewnątrz.

Pełny pakiet pielęgnacyjny zawiera przeważnie korektę lakieru, powłokę ceramiczną, odnowę wnętrza oraz czyszczenie felg. Za taki zakres prac możemy zapłacić około 3 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Podsumowując, kosmetyka pojazdowa, czyli car detailing to najpopularniejsze i zarazem najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy odnowić nasz samochód. Praktycznie każda firma oferuje najważniejsze usługi, które przywrócą blask autu na zewnątrz, jak i w środku.

Dzisiejsze czasy dają duże możliwości nauki, co sprawia, że wybór fachowców jest niezwykle duży. Z pewnością jest to świetny sposób na oszczędności, stanowiąc alternatywę dla dużych firm. Decydując się na car detailing dobrze wziąć pod uwagę takie elementy jak swoje potrzeby czy dostępny budżet. Nie mniej nawet mało zarabiający będą w stanie pozwolić sobie na SPA dla swojego auta.

Powiązane posty