#503 (V6) Proszenie się o kłopoty

Przycierka zderzaka

Jest taka stara prawda – że jak za bardzo się cackasz i wozisz, i z drobną przycierką do lakiernika jedziesz, to zaraz potem ktoś ci w to samo miejsce wjedzie tak, że skończysz w kołnierzu. #gownoprawda powiesz. A ja na to: “Jak się ziom nie znasz, to się nie wypowiadaj”.

Wiecie jak jest – teraz jestem jutuberem, więc nagrałem o tym filmik.


Bezpośredni link do YouTube

Ale wychodząc naprzeciw tym, którzy wolą kulturę pisaną, zamieszczam poniżej transkrypcję. Prawie jeden do jednego. Mniej więcej.

00:00
»
Leżę na kanapie, twarz mam od grawitacji napuchniętą i cośtam wyliczam na paluchach bo mi sie wydaje, że to takie zajebiste intro.
00:06
»
Tramwajowo-autobusowy timelaps do skocznych rytmów dubstepa. Esensja lifestylowego vloggingu.
00:22
»
Snuję się pod drzewami pełnymi kleszczy i opowiadam o najświeższej, czwartej przycierce, którą zorbił mi ktoś pod blokiem na oczach moich sąsiadów – którzy może nie tyle że dokonali obywatelskiego aresztowania, ale byli blisko.
00:58
»
Relacjonuję rozmowę ze sprawcą, w której ja zapytałem go o zniszczenia, a on powiedział, że wolałby nie z OC.
01:36
»
Dzielę się z Wami przemyśleniami na temat mojego samopoczucia związanego z koniecznością przycięcia gościa na 2 stówki.
02:04
»
Paluchem pokazuję rysy na zderzaku, nie pozostawiając wątpliwości, że mowa jest o tej, tej, tej i tej.
02:16
»
Kuźwa, jakim ja jestem lamerem.
02:34
»
Dubstep i timelaps pełne chmur chodzących w przód i w tył. Krem de la krem vlogowania. Vlog bez timelapsu to nie vlog tylko jakaś popierdółka.
02:58
»
Jest taka teoria, która mówi o tym, żeby drobnych stłuczek i zarysowań nie naprawiać, bo to jest takie proszenie się o kolejne kłopoty.
03:12
»
Mini retrospekcja – jesteśmy w 2012 roku i dowiadujemy się, że kupione wtedy auto miało źle spasowany tylny zderzak. No dramat.
03:28
»
Krótka historia pierwszej przycierki prelegowana na tle moich ulubionych cegiełek. Bekgrąd level dope i posh.
03:52
»
Niezły ze mnie Andrzej Buncol, Janusz Chomontek i Pazdan.
04:16
»
Historia drugiej przycierki. Na filmiku nie wspomniałem o tym, że akcja działa się już po zmroku a taksówkarz, który mnie z tyłu przytarł był rosły jak kuźwa Gołota, mówił po rosyjsku i na początku ton miał taki, że poważnie zastanawiałem się, czy nie zaproponować mu, by rysę na swoim przednim zderzaku zrobił sobie elegancko z mojego OC i ogólnie jakby co, to jeszcze ewentualnie mogę dla niego z kilku stówek wyskoczyć, żeby miał na kebsa kojącego nerwy. Nie, nie zabrudziłem zbroi, ale nie powiem, żebym tego w pewnym momencie nie rozważał.
05:06
»
Jeb w drzwi. Brawo ja.
05:27
»
Trzecia przycierka plus sprytnie wpleciony motyw lifestylowy typu: “…jechałem z Margolcią na trampoliny”. Wiecie o co chodzi, prawda? Muszę się dowartościować, pokazać wszystkim, jak to kulturę fizyczną krzewię, że nie tylko mi dupa rośnie od komputera. W oszukiwaniu siebie to ja mam kuźwa MBA.
07:33
»
Oszit, tutaj to już pojechałem. Normalnie chwalę się tym, że byłem w teatrze. Ja pierdzielę, jak ja nisko upadłem. Następnym razem pewnie sfilmuję się, jak czytam książkę. Erudyta wannabe.
07:47
»
Nagrałem i opublikowałem rozmowę telefoniczną bez poinformowania o tym rozmówcy. Obiecajcie, że będziecie mi słać paczki z prasą motoryzacyjną do Sztumu.
08:13
»
Tymczasem w lesie moja córka miesza mnie z błotem a Ryba ma za niedorozwoja. Ale mi przykro.
09:16
»
Cześć! Jeszcze jeden ważny komunikat na koniec. Plus dubstep.

Ten akapit piszę w listopadzie 2017, czyli dokładnie rok i 3 miesiące później – i powiem Wam, że to działa. Takie nienaprawianie działa. Do dziś (odpukać!) nikt mi zderzaka nie przytarł, sam też go nie przytarłem, no istna sielanka.

Wszystkie moje vlogersony znajdziesz TUTAJ

18 komentarzy

 1. Transkrypcja poziom miszcz!
  Filmik obejrzę wieczorem w domu, śmiechom pewnie nie będzie końca ;)

 2. Kurdęż lubię Cię, ciekawie i z humorem opowiadasz i czasami nawet o motoryzację zahaczasz, lubię to ;)

 3. Transkypcja przednia, filmik też śmieszny. Coraz lepiej Ci to vlogowanie idzie! :) Tylko może mów coś więcej o autach, co?

 4. Proponuję zmienić adres na vlogomotive.pl, domena chyba wolna jest. Bo do czytania oprócz komentarzy, to ostatnio za wiele tu nie ma…

 5. W ogóle , proszę się nie obrazić ale WTF ESPERANTO ?
  Przeczytałem to ja i jakieś 60% tekstu zrozumiał, ale spoko urodziłem się w 85 roku, więc z tymi slangami to tak mam średnio, ale dałem to żonie do przeczytania, potem ją zapytałem o co w tym chodzi, to pomimo tego, że jest młodsza zrozumiała mniej.

 6. Co do myjni: nie uważasz, że te szczotki, które się tak w tej myjni automatycznej obracają, nie robią rys na lakierze? Uważasz że są dobrze za każdym razem splukane?

 7. Transkrypcja świetna :D Ale i tak trzeba obejrzeć, żeby wiedzieć wszystko! I coś może jest w tej dziwnej teorii, że bieganie z każdą ryską to proszenie się o kłopoty.

 8. Szkoda, że takich uczciwych ludzi jest tak mało – zostawienie kartki za wycieraczką to prawdziwa rzadkość. Jakiś czas temu pod moim blokiem facetowi wjechała w przód jakaś ciężarówka (Lublin, coś tych rozmiarów). Zmiażdżył mu maskę i pojechał. Facet ma 20-letnią Golfinę i nawet nie ma z czego jej teraz naprawić. Masakra.

 9. Co do klątwy to się w całej rozciągłości zgadzam. Robiony zderzak i błotnik po tym, jak żona stuningowała o ścianę w garażu i za 3 dni kolejna obcierka (niestety brak karteczki z danymi). Po kolejnym tygodniu kolejna rysa, ale z drugiej strony… nie naprawiam do dziś :)

 10. Zapłakałbym się chyba gdyby ktoś mi przytarł (nawet delikatnie) auto które całkiem niedawno odebrałem od lakiernika :::-(

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *