KONTAKT

Założyłem tego bloga w lutym 2007, bo…

… bo miałem dość daleko do pracy i codziennie spędzałem w samochodzie prawie dwie godziny. Kilka lat na tej samej trasie. Poranny korek – popołudniowy korek.

Znałem wszystkie przewężenia, fotoradary, wystające studzienki i korkujące się skrzyżowania. Znałem wszystkie audycje radiowe nadawane w porach porannego i popołudniowego szczytu. Przesłuchałem wszystkie płyty – nawet debiutancki album Victorii Beckham i dwie pierwsze płyty Łez.

Nie pozostało mi już nic innego, jak jeździć i rozmyślać. Nie było łatwo, to nawet trochę bolało – ale wierzyłem, że mózg się przyzwyczai, a płat czołowy złapie trochę nowych fałd.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Piszę o motoryzacji, bo tylko o tym chce mi się prywatnie pisać. Ale piszę subiektywnie – przez pryzmat moich upodobań i doświadczeń. Jak mi się jakieś auto nie podoba, nie znaczy to, że jest od razu kiepskie – po prostu coś mi w nim nie gra, jak każdy facet mam swoje fanaberie, lepsze i gorsze dni, bóle mięśni i poranki pozbawione euforii. Coraz młodszy się nie robię, więc mam prawo tetryczyć i zrzędzić. I to właśnie na tym blogu robię – żeby w domu Rybie i Margolci tego zaoszczędzić. Przecież każdy powinien znaleźć ujście dla drzemiących w nim frustracji.

Na ogół wpisy ilustruję zdjęciami – czasami moimi, lecz głównie znalezionymi w sieci. Z góry przepraszam wszystkich tych, których zdjęciami się nielegalnie posłużyłem. Zrobiłem to bez złej woli – jeśli komuś to jednak nie pasuje – proszę o kontakt – usunę zdjęcie i przeproszę.

Cenię swoją prywatność

Jako, że ponad niepojętą sławę i częste sesje na ściankach cenię sobie prywatność i anonimowość, tego bloga piszę posługując się wyłącznie swoim imieniem/pseudonimem.

Jeśli przypadkiem jesteś moim znajomym i mnie znasz z nazwiska, wyglądu czy choćby numeru rejestracyjnego auta – zachowaj tę wiedzę dla siebie. Ot, to taka moja mała fanaberia. Uszanuj ją, proszę.

Kilka słów o mnie

  • Imię: Rafał, ale mów mi Blogo
  • Rok urodzenia: 1976
  • Zainteresowania: motoryzacja, koszykówka, snowboard
  • Nissan Almera N16, 1800ccm, 3dr, czarny, 2001 rok
  • BMW E46 323i, 2500ccm, 4dr, czarny, 1998 rok
  • W aucie lubię: siedzieć głęboko

Reklama na blogu

Nie mam cennika, bo nie publikuję reklam. Ale dość często zdarza mi się brać udział w różnych ciekawych akcjach (jednorazowych typu konkurs, lub długofalowych typu współpraca partnerska), w które wchodzę albo za pieniądze, albo barterowo, albo za darmo. Wszystko zależy od tego, jak fajnie się współpraca zapowiada i jak wiele frajdy mi (oraz moim czytelnikom) może zaoferować. Nie jestem profesjonalnym blogerem – piszę, bo lubię.

Więc jeśli masz pomysł, wal śmiało. Jeśli nie masz, ale chciałbyś coś ze mną (i moimi czytelnikami) zrobić – również wal śmiało. Coś wspólnie wymyślimy. I, o ile będzie w tym wszystkim jakiś pierwiastek frajdy, zapewne się dogadamy.

Statystyki

Grubo ponad 100 tys. odsłon i prawie 100 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie.